Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet úgy is menni szakemberhe...

Lehet úgy is menni szakemberhez, hogy az ember elnyomta a traumáit és jelenleg nem keserítik meg az életét? Viszont nem dolgozta fel és bármikor feltörhet újra? Vagy csak aktuális krízis helyzetben mehet? Félek, hogy újra a mélybe zuhanok, ha elmeg.

Figyelt kérdés
Ha elmegyek hozzá és felbolyongat.

2022. okt. 12. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, sőt, érdemes nem akkor menni, amikor baj van.
2022. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ez a téma foglalkoztat, akkor nincs elnyomva, csak nincs kibeszélve se.
2022. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az elnyomást úgy értem, hogy nem törnek fel a rossz emlékeim most, viszont vannak időszakok, mikor naponta féléven keresztül rémálmaim meg feljönnek ezek a traumatikus emlék. De most nincs semmi. De ha valami betriggerel, akkor nem alszom.
2022. okt. 12. 17:40
 4/5 Psycho ***** válasza:
54%

Érdemes. Viszont arra készülj fel, hogy fájni fog. Hasonló ez, mint egy elgennyesedett seb. Lehet, hogy nem vérzik, de annak érdekében, hogy rendesen meggyógyuljon, fel kell tépni, és ki kell tisztítani, ami elég fájdalmas tud lenni.


Hasonló ez is. Egy terápiás folyamat felszakít régi sebeket, ezáltal "mélyebbre" kerülsz, de sajnos másképp ezt nem lehet megoldani. Az eltemetett trauma nem oldja meg magát. Sok sikert! :)

2022. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez poszttraumás stressz. Én is mentem úgy hozzá, hogy semmi nem fájt. Aztán 1-2 kérdés után rám zúdult minden emlék. Azt mondta elnyomtam az emlékeket. Ki is adta egyik feladatnak, hogy mindennap leírjam, vagy elmondjam valakinek. Borzalmasan nehéz az az 1 óra nála, de mindig jobban vagyok...
2022. okt. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!