Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elképzelhető, hogy vki nem...

Elképzelhető, hogy vki nem ehet különböző húsokat valamilyen betegség miatt? Olyan értelemben, hogy tilos számára. Milyen betegségek vannak, ami esetén egy ember nem ehet húst?

Figyelt kérdés
A PKU-n kívül.

ápr. 19. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam nem teljesen egyértelmű, mert alapvetően mindig kevés húsfélét fogyasztottam és egyszer mégis így gyulladt be a vastagbelem. 11 évvel ezelőtt történt, hogy anyum hirtelenül kórházba került és kevés segítséget kaptam. Nem tudtam még főzni. Állandóan naponta párizsit, rántott párizsit, virslit, és gyümölcsöket ettem. Begyulladt a vastagbelem, a hússal kapcsolatban túl sok nitrátot és magas hugysavat találtak nálam. (Meg persze sok fehérvérsejtet.) Pedig ezek nem minőségi húsfélék. De az addigi ritka evés után a folyamatos evés elég volt ahhoz, hogy a szervezetem felboruljon. 1 hónap alatt meggyógyultam. Tavalyi rostdús étrendem miatt pedig még kevesebbet eszek. Nem teljesen van igazolva, hogy nem bírom-e a nitrátot.


35/F

ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én nem ismerek olyan betegséget ahol tilos. ( A pku se olyan, csak ha klasszikus. De még klasszikus pku-s is megfelelő tolerancia esetén ehet bizonyos felvágottakból számolva.)

Számtalan olyan állapot, betegség van, amikor csak számolva, mérve lehet hús féléket fogyasztani, vagy csak bizonyos típusút lehet fogyasztani.

Ha a pkut ismered, akkor a galaktozémiát is, ott ha jól emlékszem belsőségeket nem ehetnek.

Ismerek olyan embert aki nem pku-s, vese vagy máj beteg nem emlékszem pontosan, neki max 40 gramm fehérjét lehet napi szinten bevinni. Nem eszik húst, de ehetne számolva.

Van családtagom, akinek az orvos azt írta elő, hogy tartózkodjon (többek között) a vörös húsoktól is, a képződött vesekőve miatt. De másféle húst ehet.

Olyat is hallottam, hogy csak frissen elkészítve fogyaszthatja, de erről nem tudok többet.


Tehát nem tudok teljes hús tiltásról, csak számtalan szabályról. Egy diabetikust lenne érdemes megkérdezni, aki anyagcsere betegségekkel foglalkozik.

ápr. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!