Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha be vagyok oltva Hepatitis...

Ha be vagyok oltva Hepatitis ellen, akkor is elkaphatom?

Figyelt kérdés
Anyum párja 5 napja rosszul van, ma reggelre besárgult a szeme. orvoshoz nem akar menni, viszont nagyon részeges ember, szinte napi szinten részeg az illető. Megfordult a fejembe, mi van ha hepatitisze van. Én megkaptam 7.-be ellene az oltást, mert kötelező volt. Nem is érintkezek vele, nem eszek utána, nem iszok utána meg semmi. Hogyha az, van esély hogy elkapom? Vagy az hogy terjed? köszönöm a választ

máj. 24. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:

A hepa olyan szinten fertőz, hogy minden ágyneműt, ruhát ki kell főzni a beteg után. A közös wc használat elég.


De! Szerintem be van gyulladva a mája. A piától. Nem himnném, hogy hepatitis. A sárga szem, sárga viaszos bőr inkább a májcirózistól van

máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden oltásra igaz, hogy nem a fertőzést akadályozza meg, hanem azt, hogy abból baj legyen. A vírus nem tudja, hogy az előtte álló ember éppen beoltott és ezért nem szabad bepróbálkoznia...
máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ki kell vizsgálni.
máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7.-ben hepatitis B ellen kaptál oltást, az ellen vagy védve. Van A, B,C,D,E hepatitis, amit elkaphatott az illető, de persze az is lehet, hogy az italtól gyulladt be a mája. Mindenképp orvoshoz kellene mennie, miattatok is. Ha pl hepatitis A-ja van, akkor benneteket A ellen minél hamarabb oltani kellene. A C-t nem fogod elkapni, az vérrel terjed.
máj. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az A meg a B,D hogyan terjed?
máj. 24. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:

A hepatitis A és az E szájon keresztül terjed, elég, ha a fertőzött egyén megfogta az ételt koszos kézzel (= nem mosott kezet WC után, a fertőzött ember székletében sok vírus van). A hepatitis B,C, D vérrel terjed.

Van oltás A és B ellen. A D-t csak az kaphatja meg, aki B-vel fertőzött. A hepatitis D nagyon ritka Magyarországon.

máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!