Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fenn állhat a glutén intoleran...

Tímár Brigitta kérdése:

Fenn állhat a glutén intolerancia az esetemben?

Figyelt kérdés

Kérem segítsen aki tud! Nagyon fáj a hasam, puffadok, néha székrekedés néha laza szerkezetű. Kiütéseim is voltak. Afta szájban, fáradékonyság, vashiány stb. A gasztroenterológus kiderítette, hogy laktóz intolerancia áll a háttérben. Én azonban a gluténra is gondolok.

Voltam gasztros vérvételen azonban a lisztre negatív eredmény jött ki. Pontosabban az IgG pozitív. Ma voltam gyomortükrözésen.......ott a helyszínen nem látták a bélbolyhok roncsolását (vagy is nem mondták). Most ez akkor azt jelentené, hogy tutira nem vagyok ellenségben a liszttel? Biopsziát is vettek. Ha ott pozitív lesz az eredmény akkor kimutatható a glutén intolerancia?

Péksüteményektől, kenyértől kimondottam rosszul vagyok! :(

Előre is köszönöm a segítségeteket!!!



2013. ápr. 22. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
A vizsgálat mindenképp ki fogja mutatni. Nálam is így derült ki.
2013. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Már mint a biopsziára gondolsz mikor írtad, hogy vizsgálat?

2013. ápr. 22. 12:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Olvastam már valahol, hogy ezek a tesztek sem mutaták mindig. (nemtudommárhol), olyat kéne tiszta glutént tolnod sokat, és ha rosszul vagy töle akkor az neked nem jó. :) Persze nemtudom az van e így magában valahol.
2013. ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utána nézek! Köszönöm a válaszod! :)
2013. ápr. 22. 13:50
 5/10 anonim válasza:
Ki kellene probálni a glutenmentes kúrát, ha jobban vagy már ki is berült a dolog. De ha nem ,bajod akkorsem származhat belőle.
2013. ápr. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Igen én is el szeretném hagyni a glutént, de várok a biopszia eredményéig. Ha negatív akkor is befejezem a glutén fogyasztást. Meg a tejet is. Mondjuk laktóz érzékeny is vagyok. :(
2013. ápr. 23. 08:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenkinél fennáll a glutén intolerancia.


A teszetek rengeteg falsnegatív eredményt adnak. Miért vársz tesztekre, amikor sz.arul vagy, és nyilván tudod hogy a gluténmentes táplálkozással előnyökre tennél szert?

2013. ápr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a biopszia 100 százalék eredményt ad!

nekem nemrég derítették ki 15L

2013. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igazatok van! Már úgy sincs több vizsgálat (remélhetőleg), amin állnegatív eredményt kaphatnék a korai diéta miatt, úgy hogy elkezdem! :)


Igen én is gondolom, hogy a biopszia az tutira megy. :)


Lehet, hogy csak én nem értem, de megkérdezhetem, hogy mit jelent az hogy 15L? :D

2013. ápr. 24. 08:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem gyenge skizofrénia.


Egyébként azt, hogy egy 15 éves tapasztalatával állítja, hogy a biopszia márpedig tökéletesen megbízható. Ha ez az állítás szemben is áll a TUDOMÁNYNAK nevezett keresztrejtvény mai állásával, 15 esztendő nyomatéka húzós.

2013. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!