Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kisfiamnak erős mellkasi...

Kisfiamnak erős mellkasi fájdalma van, mitől lehet?

Figyelt kérdés
10 éves.Erdei táborban volt két napig, tegnap jött haza. Ott alaposan megáztak, átfáztak. Ma reggelre fájt a torka. Délután elkezdte fájlalni a mellkasát. Most már nagyon fájt neki, így az apukája bevitte az ügyeletre. Volt neki allergiája, asztmája, de már két éve teljesen tünetmentes. Délelőtt voltunk a háziorvosnál, ő azt mondta, hogy valami vírus. A mellkasát bekentem Fastum géllel, hátha meghúzta, de nem segített. Bevallom mást nem mertem adni, nehogy inkább ártsak. Most azért írok itt, mert aggódom és valamit csinálnom kell amíg megtudjuk mi van. Én sajnos nem mehettem velük, mert a kicsikkel itthon kellett maradnom. Szóval, mitől lehet?
2013. máj. 31. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
vírus és mellhártyagyulladás???
2013. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy voltatok orvosnál.

ÉS az orvos nem mondott semmit?

Tüdejét meghallgatta? Ugyanis egy megfázásnál, ha váladék van lerakódva a tüdőre és az szakad fel, akkor az tud ám fájni! De még akkor is, ha nincs is váladék, vagyis tiszta a tüdő.

Amúgy a vírust, már korábban valószínűleg elkapta, csak most jött ki rajta, most okozott tüneteket, ugyanis egy vírusnak néhány nap a lappangási ideje.

Igazából amíg vírusos, nem igen tudsz vele semmit csinálni, csak tünetet enyhíteni.

Viszont azt jó lenne tudni, hogy van-e váladék lerakódva vagy nincs, mert ha igen, akkor arra meg valamilyen köptető vagy váladékoldó kéne, hogy kitisztuljon.

2013. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Váladékra gondoltam, van itthon inhalálónk az elsők között ellőttem. Az orvos csak tüneti kezelést mondott, nem hallott semmit a tüdején. Viszont volt már neki olyan tüdőgyulladása, amit addig nem hallottak amíg a bordaközi izmok össze nem estek és kis híján lélegeztetőre került. Azóta kissé fél is a betegségektől, így én még azt sem tartom kizártnak, hogy bepánikolt és belehergelte magát. Viszont nem penye, ha nem fájna neki nagyon nem mondaná. Ő a fülfájásnál sem szokott sírni. Ezért volt, hogy egyszer majdnem el hajtottak az ügyeletről. Hányt a fájdalomtól, szenvedett mint a kutya, de meg sem nyikkant. Gennyes középfül gyulladása volt. Ezért ha ő azt mondja fáj, én komolyan veszem.
2013. máj. 31. 20:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Bent fogták a kórházban, egyelőre nem tudnak semmit. Kétszer hányt már amióta elmentek és elkezdett lázasodni. Infúziót kap. Fáj a mellkasa, most mondta az apjának, hogy olyan mintha nem kapna levegőt. Aggódóm. Köszönöm a választ mindenkinek.
2013. máj. 31. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így jártatok, de mielőbbi gyógyulást kívánok a kisfiadnak és hogy derüljön ki, hogy mi a probléma!
2013. jún. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mára jobban van, nincsenek fájdalmai. Éjjel a pihenésre megszűnt a fájdalom. :) Hogyha holnapig tünetmentes lesz, akkor valószínűleg hazaengedik.
2013. jún. 1. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Rendbejött már a kisfiad? Remélem igen:)

Mit mondtak az orvosok? Mitől volt a fájdalom?

2013. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma engedték a haza. Valójában nem lettem okosabb. Tegnap az egyik doktornő azt mondta, hogy ő már hazaengedné, de a tüdőröntgenen lát valamit, amiről nem tudja mi az. Lehet egy régi tüdőgyulladás, de akár más is. Mára ez feledésbe merült. Elsődleges tünetté tették a hasfájást, ami nem is volt a fiamnak. Várták, hogy hasmenése legyen, de még csak széklete sem volt. Így ma hazaengedték szabadságra. Zárójelentést csak holnap kapunk. Szóval ennyi.
2013. jún. 3. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!