Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen egészségügyi probléma...

Milyen egészségügyi probléma állhat a háttérben? (részletek lent, elég hosszan)

Figyelt kérdés
Kb. 2,5 kezdődött, hogy nyomást éreztem a torkomban, és légvételkor éreztem, mintha valami akadályozná a levegő bejutását a tüdőmbe. Elpször elkezdtem berekedni, és reggelente be is volt dugulva az orrom. A torkom nem fájt, lázam sem volt. A közértzetem egyre kezdett romlani, még eljutottam oda, hogy munka után itthon ettem, és le is feküdtem. Elég aktív vagyok általában, ezért nagyon meg vagyok ijedve, hogy mi lehet a bajom. Az elmúlt hétvégén is nagyobb tevékenység nélkül feküdtem, és aludtam, annyira nem volt energiám. Észrevettem, hogy a nyaki nyirokcsomóim eléggé meg vannak nagyobbodva, és piros a torkom. Ami az elején rekedtsg volt, állandó váladék-érzés lett a torkomban, köhögés nélkül. Ezen a héten hétfőn ezért elmentem a háziorvosomhoz, aki furákat kérdezett: Nem ért-e nagyobb lelki megrázkódtatás, stb. (nem) Felírt egy antibiotikumot a gyulladt torkomra, aminek semmi hatása nem volt. Kedden elkezdett fájni a derekam, majd fokozatosn az ízületeim: csípő, vállak, térdek, könyök, de a derekam a legfájdalmasabb. Folyamatosan fáradt vagyok és gyenge, minimális fizikai igénybevételet bírok csak, ezen kívül enyhe szédülésérzésem is van. Ma visszamentem hozzá, és megint arra célozgatott, hogy esetleg a stressz okozza a tüneteimet. Mondtam neki, hogy a torkom helyzete mit sem változott, de ő meg sem nézte újra. Beutalt laborvizsgálatra, de olyan érzésem volt, mintha nem venne komolyan és azt gondolná, csupán lelki eredetűek a panaszaim. Nagyon megvisel az egész, mert nem tudok semmit tenni, amit szeretnék, és bizonytalan vagyok,hogy mi lehet a bajom. Gondoltam már mindenre, mononukleózistól fogászati gócig. (Fogszabályozó kezelés miatt mostanában voltak foghúzásaim, köztük egy nagyon komoly, és a legutolsó után 2 napra be is lázsodtam, enyhén fájt a torkom, de ez magától elmúlt.)Ezen kívül sápadt vagyok, egy másik orvos vérszegénységre is gyanakodott, de ez nem magyarázná a fájdalmaimat. Félek, hogy felesleges köröket kell futnom még, és nem derül ki a problémám. Mi lehet ez?

2013. jún. 7. 16:38
 1/4 Verucs válasza:
Nem vagyok orvos de szirtem elő fordulhat, hogy pánik beteg vagy. Ugyanis elég változatos tüneteket tud produkálni egyénenként változó.
2013. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljes labor azonnal,különös tekintettel a pajzsmirigy-hormonokra!! Manapság szeretnek mindent a stresszre fogni,amiben annyi igazság van,hogy sok bajt tud okozni.De AMIT okoz,azt is kezelni kell,nem elég a "ne stresszelj annyit" :D

2013. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyelőre nem derült ki a bajom, de jobban érzem magam sokkal. Ami a legjobban megijesztett az erőtlenség volt. A torkomban ugyanúgy feszülést érzek, és piros is a garattájék ugyanúgy, ám lerakódást már nem érzek. A lényeg, hogy az energiám visszatért. Belgyógyászati kivizsgáláson semmit nem derítettek ki. Enyhe májfunkciós eltérést találtak, amivel még eddig soha nem volt gondom. Vírusteszthez is vettek le vért, annak az eredményét még nem tudom. Endokrinológián és pajzsmirigy ultrahangon is voltam. Ott sem találtak semmi aggodalomra okot adó dolgot. A pajzsmirigy hormonjaim rendben vannak, volt egy enyhe TSH eltérésem ugyan, de a szakorvos szerint ezzel nem kell foglalkozni. T3, T4 értékek rendben voltak.
2013. júl. 2. 09:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök,hogy nem találtak semmi komolyat:).

2013. júl. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!