Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy tudnék anyukámnak segíten...

Hogy tudnék anyukámnak segíteni abban hogy leszokjon a dohányról?

Figyelt kérdés

Napi 3-2 szív. Tudom hogy ez még nem olyan sok de ez csak nőni fog.. Volt hogy 1 hónapra nem vette elő de aztán megint elővette. Eddig abban a hitben éltem hogy keveset szív napi 1 vagy 0. De voltunk a pálinka fesztiválon és 4 is szívott. Ekkor tűnt fel hogy nem is szív keveset. Ma pl beszéltem erről vele de azt mondta hogy ezt nem lehet egyik napról a másik napra letenni. Persze ezt megértem de nem mondhatja ezt örökké. Azt is mondta hogy nincs meg a motiváció + a pasija aki már velünk él (sajnos...) napi másfél dobozzal szív. Nagy a mínuszunk és ez a napi 2 doboz kettőjüknek nem valami olcsó.


Elegem van hogy amikor elköszönök tőle mert megyek suliba vagy ő megy el dolgozni akkor tiszta bűz.. A ház másik oldalára már át se merek menni mert majd megfulladok a dohányfüstől. Egyszerűen nem bírom a cigi füstjét mert elkap a hányinger..


Én képes lennék rászokni 12 évesen csak azért hogy ő letegye. Nem tudom hogy vegyek rá mert egyszerűen nem is látom rajta hogy próbálkozna. Nyilvánvalóan én nem tudom hogy mit él át amikor megpróbál leszokni.

És kb 1 hónapja elkezdtem köhögni. De elég gyakran köhögök kb 5 percenként.. Nem tudom hogy a cigitől van e vagy csak valamire allergiás vagyok de nem tudom máshoz kötni. A kocsiba nem tudom a pasijával egy légtérben lenni mert elkap a hányinger és fulladozok..


Tudom ez még nem számít nagyon soknak de idővel ez egyre rosszab lesz és eszt nem húzhatja tovább mert idővel egyre nehezebben tudja csak lerakni. Apukámnak sikerült leszoknia de a barátnőjével szokott le. (14 évesen kezdett el dohányozni azt hitte menő lesz....)Anyukám pasijából semmit nem nézek ki szerintem ő a dohányzásba hal bele... Még régebben volt hogy ő állítólag leszokott stb... 2 napot nem bírt ki. Anyukám persze elkezdett utána szívni.(19 évesen szokott rá)


Hogy tudnék neki segíteni ?

(bocs ha hosszú lett )


12l



2013. jún. 13. 15:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Hupsz elég hosszú lett bocsi xd
2013. jún. 13. 15:30
 2/3 anonim ***** válasza:

Ülj le vele beszélni, hogy ez téged mennyire zavar, hogy hányingert okoz neked. (NORMÁLIS HANGNEMBEN!!!)

Sajnos viszont ha ő maga nem akar leszokni, akkor nem fog menni neki... :/ Ahogy látom, neki pont jó így... Legalább is azt hiszi... Meg hát ha a párja is láncdohányos, akkor fájdalom, de nem hiszem, hogy menni fog neki...

2013. jún. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szituációból, a leírtakból az tűnik ki, hogy legjobb lenne ha leülnél vele és elmondanád a kétségeid, a problémáid normális hangnemben. Sajnos sok ember lelki dolgai megoldása helyett valamilyen pót dolgot iktat be, mert azzal azt az érzést kapja meg, hogy megoldja vele a stresszterhelést amit nem tud megoldani. Azt írja, hogy képes lenne rászokni... hát, én meg azt kérném, hogy ne legyen mártír ha nem muszáj, mert azzal nem old meg semmit. Ha vannak nagyszülei, velük is kellene beszélni, mert az egészsége is rámehet apránként.
2013. jún. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!