Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epe problémám van. Kérdésem,...

Epe problémám van. Kérdésem, étkezés után, ha az epémnek nem tetsző ételt fogyasztok, mennyi idő múlva jelentkezhetnek a görcsök? Lehet olyan, hogy csak napok múlva?

Figyelt kérdés

2013. júl. 12. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
1-2 óra.
2013. júl. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia!

A kérdésre válaszolva: lehet.

Nem akarlak megijeszteni, de nekem most volt epeműtétem, tegnap jöttem haza a kórházból. Múlt héten ettem egy szelet tortát (tejszínhab) és utána 5 napig minden egyes nap görcsöltem, de nagyon erősen, már enni sem tudtam semmit. Elmentem a háziorvoshoz, aki mondta, hogy azonnal menjek be a kórházba a sebészeti szakrendelésre, mert be vagyok sárgulva. És tényleg, a bőröm színe és a szemem fehérje is egyre sárgás színűbb volt. A sebészeten kértek egy labort és egy hasi ultrahangot, ami beigazolta a gyanút: el volt záródva az epehólyagom, benne az epeváladék besűrűsödött, sürgős műtétet hajtottak rajtam végre másnap. 3 pici lyuk és 2,5 nap múlva itthon pihengetek az ágyamban. :)

Viszont elmondta a főorvos, hogy nagyon veszélyes a műtét halogatása. Én is ezt tettem és szerinte a 24. órában mentem már, mert órák kérdése volt és kidurrant volna a hólyagom. Akkor viszont hasi katasztrófa van és azt nem mindenki éli túl. A műtét után 2 hónapig még diétázni kell (ugyanazokat kell kerülni, mint műtét előtt) és 3-4 falat után félóra szünetet kell tartani evésnél. Utána viszont tényleg bármit lehet enni.

Ha tudtam volna, hogy ez a műtét ilyen egyszerű és a görcsökhöz képest ilyen csekély szenvedéssel jár, akkor már a legelején elmentem volna kivetetni!

Remélem segítettem! :)

23/L

2013. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!