Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok folyton éhes?...

Miért vagyok folyton éhes? Többi lennt (hosszan)

Figyelt kérdés
Szóval, 165 cm vagyok kb és 65 kg és 13 éves. Ez ideális vagy egy nem nagyon? Szoktam sportolni, futok heti 2-3x és emelett járok atlétikára (nem megy olyan jól,de nagyon szeretem!. Tehát, reggelizem kb 10 órakor, 12-13 óra körül ebédelek, de 15-16 óra fele megint éhes vagyok és nem birok elleállni, eszem. Szerintetek ez miért van? :( Nagyon ideges vagyok már tőle.. De úgy érzem hogy napok óta nem ettem. Próbáltam lefogyni,mert eléggé husisak a combjaim,de a hasam viszonylag lapos. HELP !!

2013. júl. 1. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a kamaszodás miatt,de az is lehet ha sport miatt éhezel meg.Amúgy az a normális h éhes vagy:) Szerintem a súlyoddal semmi gond nincs. Nem mindegy hogy az emberen hogy mutat. Van aki 165/65 és jobban néz ki mint 165/60. Nem mindegy hogy,milyen arányban van az emberen a zsír,izom stb. Arról nem is beszélve hogy van aki mondjuk vékony lábú de nagy a hátsója,vagy pasiknál sokszor szép kigyúrt felül,pipaszár alul.Remélem érted.

Egyél csak és próbálj meg sportolni rendszeresen.

2013. júl. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mert éppen NÖVÉSBEN vagy és a tévénézőizmaidon kívül mást is használsz? :D
2013. júl. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
második kérdező mire célzol?:D
2013. júl. 2. 00:14
 4/11 anonim ***** válasza:

"Ez ideális vagy egy nem nagyon?"


Ez mégis milyen kérdés? ZSÍROS VAGY? Akkor nem ideális. Nem vagy zsíros? Akkor ideális.


Husisak a combjaid -> zsíros vagy.

Miért vagy zsíros? -> mert sok cukrot, keményítőt eszel. Miért vagy éhes? Mert a cukor és keményítőevés után hamar leesik a vércukorszinted és megéhezel. Hús és zsírevő, zöldségevő vagy. Ha cukrot eszel akkor megbetegszel, elhízol, állandóan éhes leszel.. Igazából ezen csak te csodálkozol mert még fiatal vagy. De ezt például megtaníthatnák neked az iskolában is, és akkor nem kellene kérdést kiírnod.


Amíg kenyeret, rizst, krumplit, tésztát eszel (ez mind keményítőforrás, olcsó növényi de rossz minőségű táplálék) és cukros édességet eszel, addig számíthatsz a nem túl szép és nem túl egészséges testre. Hiába edzel mellette.

2013. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és akkor miket egyek?
2013. júl. 3. 17:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Hús, zöldség, hal, tojás. Gyümölcsök, olajos magok nassolás helyett.
2013. júl. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
rendben köszi
2013. júl. 3. 23:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Ehhez a magassághoz ez a súly nagyjából normális. Én is hasonló magas vagyok és a súlyom is sokáig 65 kg volt, de nagyon sokat felszedtem, én is mindig ettem most 73 kg vagyok és még most is nehezen megy a leállás a kajáról, de én nem mindig azért eszem mert éhes lennék, hanem mert a szemem kívánja...:S


Fogyózni ne fogyózz, bár én fogytam a 90 napos diétával 10 kg-ot, de mind visszajött, sőt még több is!


Ha nagyon éhes vagyok a rágó elveszi az étvágyam, vagy az ha sokat iszom, de normális, hogy mindig ennél, mert fejlődésben van a szervezeted.

Nem baj ha eszel, csak akkor egyél inkább gyümölcsöt, vagy teljes kiőrlésű kenyeret vagy extrudált kenyeret, mert az kevésbé hízlal, este pedig ne egyél nehéz kaját és ne egyél 6 után, mert az hízlal (mondjuk nekem ez se nagyon vált be, de sok embertől hallottam már, hogy így nem nagyon hízol)

2013. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Neked se jött be, más is csak hitegeti magát. Nem kötekedésből írok.. de van tény és tudomány, és vannak néphitek amit úgy látom annyira a kedves nép sem hisz el, nem is tapasztalja csak másoknak elhiszi :)

De akkor nem ajánlom mert csak tovább terjesztem az este 6 után nemevést, a tk kenyér legendákat.. :))

2013. júl. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :D majd megpróbálok keveset enni és sokat mozogni
2013. júl. 12. 00:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!