Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depressziós vagyok? Vagy...

Depressziós vagyok? Vagy "idegbeteg"?

Figyelt kérdés
Lehet elsőre fura a kérdés, de az lenne a kérdésem hogy hogy mit csináljak amikor ilyen vagyok? Valamikor könnyen felkapom a vizet valamiért, és akkor tombolok, csapkodok, meg valami a földhöz vágok, és rohadt ideges vagyok. Mit csináljak ilyenkor, hogy nyugodjak le? És hogy hívják ezt? Meg nem tudom mi ennek a neve.
2013. júl. 22. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ez az állapot zavarja az életviteledet, megromlanak miatta a kapcsolataid, nehézségeid vannak a munkahelyeden, stb., fordulj pszichiáterhez, esetleg pszichológushoz. Ők el tudják dönteni, szükséged van-e valamilyen terápiára ami a négyszemközti beszélgetésektől kezdve a csoportfoglalkozásokon vagy relaxációs tréningen át a gyógyszeres kezelésig illetve ezek kombinációjáig terjedhet.

Persze ha az egyszerű "vegyél nagy levegőt és számolj el tízig" típusú módszerek segítenek, az is tökéletes, csak akkor valószínűleg nem írtál volna ilyen kérdést.

2013. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, valamikor ez a számolj el 10-ig módszer is jó de nem mindig.
2013. júl. 22. 17:51
 3/3 Valletta válasza:
Arra gondolj, hogy olyan vagy ilyenkor, mint egy óvodás, aki nem kapja meg amit akar és magát a földhöz vágva ordít. Az én pasim volt ilyen régebben, gyakran elöntötte a méreg (a hiszti), de nem toleráltam, nem szóltam hozzá, egy év alatt rengeteget javult és már ő is érzi, hogy sokkal jobb, ha viszonylag nyugodt marad, jobban érzi magát.
2013. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!