Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik csokifüggőség? Ha...

Létezik csokifüggőség? Ha igen én ezzel a problémával küzdök? És mi rá a megoldás?

Figyelt kérdés
24 éves leszek.KIskoromtol fogva szeretem a csokit.Aztán egy időben 3-4 éve kezdett a csokiimádat odáig fajulni hogy napi 3-4 táblacsokit ettem meg.(milka,boci)Aztán terhes lettem és egyáltalán nem kívántam a csokit,de nem is undorodtam tőle.A szülés után sem változott a helyzet.Miután megszületett a 2 babánk is elkezdtem megint a csoki iránt vonzódni,de nem ilyan szinten mint 3-4 évvel ezelőtt.Mostmár max napi 1 táblát tudok megenni csak.Minden nap muszály ennem különben nem érzem magam jol és csak veszekszem és ideges vagyok.Van amikor a férjem eldugja előlem és elhatározom hogy nem keresem meg de mégsem tudom megállni hogy ne tegyem meg.Egyszer egy teljes üveg csokikrémet megettem 24 óra alatt.Tudom ez már ciki,eért kérek tőletek tippeket.Előre is köszönöm(amúgy nemcsak csokit eszem,főtt kaját is eszem,minden nap főzöm a szoptatás és a 2,5 éves kisfiam miatt,de ez a mindennapos csokievést nem tudom elhagyni)
2013. jan. 18. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez inkább a cukormennyiség miatt problémás szerintem. Egyél 80%-os csokit, abban kevés a cukor és lehet, hogy kevesebb is elég lesz belőle. Ha viszont ettől nem múlik el a "csokit-de-azonnal" érzésed, akkor inkább cukorfüggő vagy... Az viszont sokkal gázabb. :S Próbáld ki, kíváncsi lennék az eredményre.
2013. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vércukrod milyen?


Mert nekem pl nagyon alacsony,ezért kivánom a csokit ennyire.

Bár én annyira nem érzem vészesnek,hizni nem hizok,pénzügyileg nem baj,ajándékba meg bárki meg tud olyannal lepni amit szeretek...25/N

2013. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
létezik csokifüggőség. ugyanaz a terület aktiválódik az agyban a csokifüggőknél, mint a drogosoknál. erről is csak leszokni lehet.
2013. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!