Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kisebb körömbenövés kezelése...

Kisebb körömbenövés kezelése otthon?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a nagy lábujjamon már lassan egy éve elő szokott fordulni, hogy a sarkában fáj, ha hozzáérek, kezdetekben még tudtam kezelni, ollóval ha kivágtam egy jó nagy darabot, ami mindig ki szokott jönni, akkor jobban voltam pár hónapig. Mostanra már odáig fajult a dolog, hogy hiába vágom le a sarkában, mindig fáj és be van gyulladva. Nekem inkább ilyen szögletes alakú a körmöm, de azt vettem észre, hogy a sarkánál ahol levágtam mindig, ott nem nő vissza már egy ideje. Meg is nyugodtam, hogy talán elmúlt ez a betegség, de most újra kialakulóban van. Nem tudtam már mi a jó és mi nem, teljesen tanácstalan vagyok most is, próbálkoztam már, hogy nem vágom le, de akkor annyira fáj, nem beszélve arról amikor valamibe belerúgok... szóval a hétköznapokban is eléggé ingerült vagyok emiatt. Most ugyan az a helyzet, csak szerintem már kicsit elfajultabb, mert a körmöm sarkában van egy (még) kicsi duzzadás, ami nagyon fáj és a körmöm szélén gennyezik, vérzik, nagyon bűzlik, amit eddig nem szokott. 14 éves fiú vagyok, félek az orvosi kezeléstől, de van egy olyan érzésem, hogy ott fogok kikötni. Felteszem itt tehát a kérdést, hogy van-e bármiféle olyan módszer, értem ezalatt akár a kötéseket, kenőcsöket, különböző praktikákat, amivel meg lehet akadályozni a duzzadás terjedését, vagy hogy legalább ne fájjon és ne legyen feltűnő? Kezd kínossá válni nekem, szégyellem is már egy kicsit, ha a strandon, vagy ilyesmi helyeken vagyok. Pár napja néztem szét a gyakorikérdéseken, nem gondoltam volna, hogy ennyi ember küszködik ezzel a problémával. Szóval kérek mindenkit, aki tud rá bármilyen otthoni kezelést, ami neki, vagy ismerősének bevált, hogy ossza meg velem, vagy válasz, vagy privát üzenet formájában!


Előre is köszönöm a segítséget!



2013. aug. 8. 01:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik,ez már mindenképpen orvost igényel.Öcsém volt ilyen helyzetben.Kipróbálta a paradicsom szeletet,tejfölös dunsztolást,Tetránt és társait a gyulladásra.De rövid időn belül belátta,hogy itt már csak az orvos segíthet.Azóta nem jelentkezett újra a probléma.
2013. aug. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!