Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényes kérdés:Ha nem otthon...

Kényes kérdés:Ha nem otthon vagyok akkor mindig székrekedésem van, akár egy hétig is. Amint hazaérek rögtön jól megy minden. Mitől lehet ez? Idegesség?

Figyelt kérdés

Régebben (14évesen) volt egy srác akivel sajnos sok időt kellett együtt töltenem, és olyan szinten terrorizált hogy az idegtől folyamatosan ment a hasam.

(ebből gondolom hogy az idegesség/feszültség könnyen rámegy a gyomromra/beleimre)


Most 17 vagyok és múlt héten voltunk baráti társasággal nyaralni és 1 hétig székrekedésem volt. Egyszerűen képtelen vagyok idegen helyen intézni a "nagydolgot".

De ha barátoknál alszok pár napig, akkor sem.


Másnál is van ilyen? Mi lehet az oka?



2013. aug. 7. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
ez teljesen természetes, van akinek a szervezete így reagál a változásra.
2013. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem egyáltalán nem természetes, hogy valamikor 1 hétig nincs székletem..
2013. aug. 7. 11:10
 3/6 anonim válasza:

Szia!


Ez sztem általános probléma, nekem is ilyenem volt.

Amint kezdesz felnőni, és rájönni, hogy a kaki természetes dolog és mindenki szokta csinálni, kezded majd elfogadni és "megengedni" magadnak is a dolgot.

A jövőben majd amikor nyaralás közben pl a strandon vagytok, és pl kaja után vagytok, és rádjön a székelhetnék, gyorsan kiosonsz majd a wc-re "pisilni", és már meg is van az aznapi kakiadag.

Sok szerencsét, menni fog!

Egy volt sorstárs

2013. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van, aki feszült, ha idegen helyen kell székelnie.

Igazából nem nagy dolog. Felesleges rágörcsölni.

2013. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem nagy dolog, de valamiért nem megy.. És elég kellemetlen, mert 3-4 nap után már puffad a hasam és fáj is.. de akkor sem megy.. egyszerűen nincs meg az ingerem rá..
2013. aug. 14. 21:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Van, aki mindig a nap ugyanazon időpontjában kakil, szerintem inkább ezeknél az embereknél jelent gondot.
2013. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!