Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem akarok antibiotikumot...

Kirantottsajt kérdése:

Nem akarok antibiotikumot kapni, mit csináljak? Többi lent

Figyelt kérdés
Torokfájás,szerintem pici mandulagyulladás is,de az orvosom mindenre antibiotikumot ad,ezt szeretném elkerülni,mert nagyon legyengít.Mit ajánlotok?Valami TERMÉSZETES módszer a gyógyulásom érdekében?:)

2013. aug. 16. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha bakteriális fertőzést állapít meg az orvos, akkor pedig kell az antib., mert az hatásos a baktériumok ellen. Ha az nincs kiölve a szervezetből, akkor szövődmények lehetnek, amik igen súlyossá is válhatnak.

Viszont ha antibiotikumot szedsz, akkor mindenképpen vegyél a patikába probiotikumot, pl. Normaflore vagy Lactív, mert ezek segítenek fenntartani a bélflóra megfelelő egyensúlyát, ezáltal megelőzik a rosszulléteket. Pl. hányinger, hányás, hasmenés, étvágytalanság, stb.

2013. aug. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne szedd. Pihenjél, teázál.


De a legjobb a C-vitamin, méz, citrom...


Egyébként nekem akkor se ad ha 3 hete vagyok beteg...

2013. aug. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Enyhe torokfájásra, mandulagyulladásra legjobb a langyos, sós vizes gargalizálás, 1-2 nap alatt elmúlik tőle, ha mégsem, akkor ráérsz orvoshoz menni gyógyszerért.

Mellette egyél, fokhagymás piritóst és C vitamint.

2013. aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Te döntöd el, hogy mit szedsz. Nekem a Solmucol nevű szopogatós gyógyszer segített, pedig nyelni is alig tudtam.
2013. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm:))
2013. aug. 16. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Használj természetes antibiotikumot pl propoliszt, fokhagymát, erősítsd meg az immunrendszeredet minőségi vitaminokkal.Jobbulást!
2013. aug. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!