Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van, aki véglegesen kigyógyult...

Van, aki véglegesen kigyógyult már a reflux-ból, hogy csinálta?

Figyelt kérdés
Nagyon köszönöm a segítséget!

2013. aug. 25. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy nem lehet véglegesen kigyógyulni, csak vannak nyugalmasabb periódusok és van amikor rosszabb. Én 4 hónapig szedtem gyógyszert, majd a mellékhatások miatt abbahagytam, pár napig iszonyúan égett a gyomrom, azután elmúlt, persze mellette szigorú diéta.
2013. aug. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Paleolit étrend használ.


[link]

2013. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én éltem paleolitnak megfelelően, még a közismert könyveket is elolvastam ezzel kapcsolatban, de 1 hónap után semmi javulást nem hozott, így abbahagytam. Úgy gondolom, hogy 1 hónap után azért már illene valami apró pozitív jelet érzékelni szervezet szinten. Te mit gondolsz?
2013. aug. 25. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:

17 éves leszek novemberben,

16 évig szedtem gyógyszert, majd márciusban abbahagytam, azóta sincs semmi bajom.

15 évig 1 orvosom volt, ő azt mondta, aki 18 éves koráig nem növi ki, annak meg marad egy életen át.

Utoljára másik orvosnál voltam, az az orvos mondta, hogy el lehet hagyni, és megnézni, hogy bírom-e, de hozzátette, hogy időként visszatérhetnek a panaszok.

2013. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nikaa11 ***** válasza:
100%

Paleo?? ne vicceljetek már.

A hús savasít ugye azt tudjátok??

Honnét szünne meg egy reflux ha folyton savas étellel pótoljuk a gyomrot.?

Szendi Gábor is pár év múlva a süllyesztőbe megy mint az Atkins.Ezért is oda volt az egész világ csak mikor páran meghaltak az életmód váltás miatt,akkor tiltották be..

2014. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerintem egy módja van az egészséges táplálkozásnak.:

ha azt eszed, amit te magad termelsz.

A miértje egyszerű: tudod milyen minőségűt eszel (általában sokkal jobbat, mint amit bárhol megveszel) + mértékkel fogyasztod a terményedet, állatkáidat, mert nem tudsz tömegtermelni, így többnyire csak annyit eszel, amire szükséged van.

Tehát egy jó konyhakerttel biztosítod magad számára az egészséges táplálkozás 2 alapfeltételét: minőség, mennyiség (mérték).

A paleo annyit csinál, hogy kihagyja a magas szénhidrátot, a laktózt (tejcukor) és a glutént (fehérje), ami jó mert nem terheled vele az emésztőrendszered. Ezt egy konyhakert is biztosítja. Viszont nem tudod milyen minőségűek a paleo termékek, mert nem te termelted a kertedben.

A természet megadja azt a rendszert (viszonylag kevés termény), ami által mértékkel fogyasztasz és megadja a feltételeit a minőségi élelmiszernek is, amitől nem lesz refluxod soha, kivéve ha valami genetikai öröklés áldozata vagy és már születésed óta van.

Én azt javaslom, hogy senki se menjen el végletekben gondolkodó táplálkozási irányba, hanem ha teheti, csináljon egy saját konyhakertet és azt egye és annyit, amit ő maga megtermelt.

Amíg saját munkád "gyümölcsét" eszed, addig a betegségek a legnagyobb valószínűséggel fognak elkerülni téged.

2014. febr. 8. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!