Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aids-fertőzött barátunk...

Aids-fertőzött barátunk jelent-e közvetlen veszélyt ránk nézve, teljesen "normális", álltalános napi kapcsolat fenntartása közepett?

Figyelt kérdés

Barátom nemrég elárulta, fertőzött, de megígértette velem, nem mondom el a kedvesemnek....sem. Átjár hozzánk, fröccsözni, sörözni, főzünkfinomakat, alkalmanként itt is alszik, ha nagyon ránk esteledik.A minap együtt söröztünk hármasban egy koncerten, a párom söre túl hideg volt, az övé túl meleg, így cseréltek. Mivel ígéretet tettem, nem beszélek a betegségéről a kedvesemnek, csak csöndben háborodtam fel, hogy lehet ilyen felelőtlen - jól tudom, nyál útján nem terjed a betegség - de úgy gondolom, jobban is vigyázhatna, ill. figyelmesebb is lehetne, elvégre - egyelőre- halálos vírust hordoz! Most halt meg az édesanyja, egy éve az apja, szüksége van ránk, de ettől függetlenül sem szeretném magára hagyni, de a tegnap esti eset után rádöbbentem, semmit sem tudunk erről a betegségről, pontosabban, mire kell vigyázzunk, kell-e egyáltalán vigyázzunk valamire, hiszen sexuális viszonyban nem állunk, ő ugyanakkor meleg, váltogatja a partnereit stb. és egyáltalán, úgy érzem, az lenne tisztességes, ha a kedvesem is tudna erről az egészről, elvégre ő is jó barátja az illetőnek!

Köszönöm a véleményeket!



2013. szept. 16. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Testnedvekkel terjed, vér, ondó, de csak akkor, ha valami seb van valahol, és bejut a véráramba. Legjobb tudomásom szerint.
2013. szept. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha csak baráti kapcsolatban vagytok, nem fogtok megfertőződni. Puszival,kézfogással, az ép bőre érintésével nem fertőz az AIDS. Ahogy már írták testnedvekkel,de akkor is csak nyálkahártyán,v. sérült bőrfelületen keresztül.
2013. szept. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket tudom, de mégis......az egymás poharából ivás, " sörcsere-bere" aggaszt kicsit, de ha jól értem, feleslegesen.
2013. szept. 16. 08:43
 4/12 Antimod ***** válasza:
Azért ne cserélgessétek a poharat (biztos, ami biztos), de egyébként csak akkor van reális esélye, ha szexeltek, vagy verekedtek és mindketten véreztek, stb.
2013. szept. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

A párodnak is joga van tudnia róla, hogy ő is oda tudjon figyelni. Ha igaz barátok vagytok, akkor ezt mind a ketten jól tudjátok kezelni, neki sem szabad megsértődnie, ha ti is óvatosabbak vagytok (ld. pohárcsere).

Úgyhogy ezt beszéld meg vele, és talán az lenne a legjobb, ha a párodnak ő mondaná el őszintén. Ilyen fontos dolgot a saját párod elől nem szabad eltitkolni, mert ha kiderül, soha többet nem fog benned megbízni. Ez rá is tartozik, hiszen beengedi az életébe, a házába, úgyhogy nagyon is köze van hozzá.

2013. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor sem innék más poharából, ha az illető nem AIDS-es!
2013. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérd meg a barátod, hogy tanulmányozza az új medicinát, akkor megnyugszik, hogy ilyen betegség nincs, ez csak egy tünetcsoport, amit újabb és újabb konfliktus hatására szenved el (nemi konfliktus helyreállító szakasza - peches időben lévő diagnózis - szeparációs konfliktus: "nem érintkezhetek kedvemre az emberekkel" - halálfélelem: tüdő). Ha nem hozták volna rá a frászt, és a helyreállítási szakasz után újra készíttet egy tesztet, az negatív lesz. Ne hagyd, hogy a konfliktussorozat, amiket a diagnózis okozott kikészítse a barátodat. Értse meg, hogy mi történik vele, fogja meg a negatív eredményét, mint annyian mások, és úgy fröccsöztök, ahogy akartok! Jó egészséget! Sajnos konkrétan erről nem találtam videót, de ezeket érdemes meghallgatni, hogy megértsétek a biologikus folyamatokat.

http://www.youtube.com/watch?v=d7SkJKoyIqw

http://www.youtube.com/watch?v=LSNdp9HiPkA

http://www.youtube.com/watch?v=EIPxc3V55vQ

2013. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ajánlom mindenki figyelmébe a videoklinikán Dr Szlávik anyagait.Inkább egy szakmabelitől kérdezél vagy nézd meg a videoit mint itt a sok baromságot olvasod.


[link]

2013. szept. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A pasi jobban teszi a párodnak nem mondja el!Sőt ő már akkor vétett amikor neked el mondta!! Ugyan is még a család tagnak sem!!!semmit!!

És ezt a tapasztalatok utján még az orvos és a nővérek is ajálják!!

Hiszen ha valaki tudja az már baj mert előfordulht hátrányos különböztetés ami a betegnek nem tesz jót.


Én azt mondom kár agodni a fertőzött pasi biztos jol van jobban is lesz és hidd el túl fog élni mindenkit persze ha be tartja a szabályokat.( kötelező kontrol,ha gyogyszert szed akkor annak be tartása)

2013. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Felháborító, hogy a barátod, és ilyen szánalmasan hiányosak az ismereteid a betegséggel kapcsolatban. Netet használsz, sztem. vannak jól használható oldalak informálódás céljából, és ha valóban a barátod megérdemli, hogy többet tudj a betegségéről.

És ha igazán a barátod, akkor nem tesz ki sem téged, sem a párod a megfertőződés veszélyének.

Egyébként a HÍV vírus szabadlevegőn pár mp.-en belül elpusztul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A sör csere-bere, kézfogás, közös evőeszköz, stb. nem fertőz.

Ja és a Hepatitisek bizonyos fajtái sokkal fertőzékenyebbek, és ugyanúgy halálosak, csak nincsenek így a köztudatban

2013. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!