Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez normális, vagy...

Szerintetek ez normális, vagy már beteges? Aggódom miatta.

Figyelt kérdés
Valamelyik nap észrevettem a barátöm kezén egy jó pár vágást, és mikor rákérdeztem, mi az ott, csak nem vagdossa magát? Azt mondta, semmi komoly, csak kicsit feszült hónapjai voltak, és ez megnyugtatja, és ritkán csinálja (pedig azért elég sok vágás van rajta). Amúgy életvidám lány, mindig mosolyog, eszembe nem jutott volna róla ilyen. De szerintem baja lehet, annak ellenére, hogy tagadja. Mit csináljak vele? Normális ez?

2013. aug. 14. 01:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nagyon nem normális. Beszéld rá, hogy pld. hogy a háziorvosával beszéljen erről, ő tudni fogja, hova irányítsa ezzel a problémával.
2013. aug. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem hajlandó elmenni, pedig mondtam már neki!!! Szerinte csak egy kis rosszkedv, semmi több. Én meg igazán nem tudom... :/
2013. aug. 14. 01:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát, a kicsit rosszkedv szerintem egészen más. :)


[link]

2013. aug. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

Lehet borderline szindróma is, személyiségzavar, amit mindenképp kezelni kéne.


[link]

2013. aug. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
52%
Régen én is csináltam. Elég.. intenzíven. Most biztos le fog pontozni mindenki hogy ezt mondom, de nekem tényleg segített, ugyan úgy ahogy a barátnőd mondja hogy lenyugtatja. Ja, tényleg van benne valami. Vagy 2 évig csináltam, aztán úgy lassan abbamaradt. Nem gondoltam semmi ilyenre hogy abbahagyjam, meg a "szakember" hülyeségre se. Egyszerűen már nem volt rá szükségem többé. 22/F
2013. aug. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az én barátnőmnél is volt ilyen probléma de leültünk és megbeszéltük hogy ezzel csak magát pusztítja és ráadásul fáj is neki. Megígérte, hogy ja legközelebb ideges lesz inkább valamit megüt v gy ordít vagy valamit a földhöz vág. Azóta nem volt ilyen probléma. Ha azután sem múlik el szólni kell a szülőknek.
2013. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hívd át magadhoz aludni, nézz vele vígjátékot, hülyéskedjetek, így elfelejti ami történt. Ismerek egy lányt, aki vagdosta magát,és a legjobb barátnője is elkezdte, hogy tudhassa mit érez. én is csináltam, nem vagyok rá büszke, de abba fogja hagyni. Lehet, hogy beszélned kell vele, segíteni neki.
2013. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Üdv. Lehet én is le leszek pontozva, de régen én is csináltam. Persze nem annyira durván. Én mindig ezen vezettem le a feszültséget, valahogy utána mindig megkönnyebbültem. Ettől függetlenül én is szerettem nevetni, pedig akkoriban elég rossz lelkiállapotban voltam. Sose gondoltam arra hogy szakember segítségét kérjem, mert nekem ez tényleg segített. Aztán ahogy teltek az évek valahogy abbahagytam és nem így vezettem le a feszültséget, szerintem a barátnőd is túl lesz rajta. Persze ha nagyon durván vagdossa magát az már veszélyes! De azért jó, hogy van egy olyan aggódó barátnője mint te, nekem anno nem volt. Pedig észrevették a vágásokat, mégsem szóltak semmit.. :)

20/L

2013. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A barátja vagyok. :)

De elégé aggódom érte... :/ Nagyon nem ezt az arcát ismertem eddig, pedig már gyerekkorunk óta barátok vagyunk.

És ez mondjuk egy elég durva feszültséglevezetés... De nem akar orvoshoz menni.

2013. aug. 17. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!