Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti mit tennétek az én helyembe...

Ti mit tennétek az én helyembe? Kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés
13.éves lány vagyok.9 hónapja menstruálok.Az utóbbi pár hónapban nem jött meg...Utaltak a tünetek hüvelygombára. Arra szeretném magam rávenni, hogy menjek a szünetben nőgyógyászhoz.De nagyon félek, hogy mit tesz/mi mond majd..segítsetek légyszíves/nyugtassatok már meg!:D (szűz vagyok)

2013. okt. 24. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne félj, nem lesz semmi baj.
2013. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid vannak, hogy hüvelygombára gondolsz?
2013. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Énis sok cukortartalmú kajákat eszek.a pisilés is már kezd fájni.a bugyimon is észrevettem másabb foltokat meg ilyenek..mit mondana az orvos? venne tőlem vért?stb..?
2013. okt. 24. 15:30
 4/10 A kérdező kommentje:
+ néha szokott viszketni is...
2013. okt. 24. 15:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Menj el sztem az urológiára

Ott bele kell pisilned egy műanyag kis edénybe és azt beadják a laborba (és ott megnézik, milyen baktériumok vannak benne) Utána meg felír a doktor antibiotikumot (és attól elmúlik)

2013. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már "hasonló"

(Kaptam egy fertőzést egy közösségi klotyón)

Elmentem a nőgyógyászhoz de az urológushoz is

Mindketten adtak gyógyszert (és hala Istennek elmúlt)

2013. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne félj a nőgyógyásztól! Hogyha pisiléssel kapcsolatos tüneteid is vannak, DE a punciddal kapcsolatos tüneteid IS (hüvelyből való folyás), akkor valószínűleg mindkét dokit meg kell látogatnod. Sajnos a nőknél ez a két terület könnyen összefertőzi egymást, és sok nő jár úgy, hogy kigyógyítják az egyiket és két nap múlva kijön a másikon.


A nőgyógyászról. Egy standard vizsgálat, nem szüzek esetében, a következőképpen néz ki:

Először beszélgetni fog veled, elmondod a tüneteid, az első menzeszed időpontját, és azt is, hogy mikor volt az utolsó. Utána meg fog kérni, hogy vetkőzz le alul. Bevonulsz egy kis öltözőbe és leveted az alsóruhád és a bugyit. (Érdemes hosszú pulcsiban, ruhában vagy ilyesmiben menni, hogy ne fázz így sem.) Azután kijössz, és amikor mondja, felfekszel a vizsgálóasztalra. A lábaidat ilyen tartókba kell majd raknod.

Ő felkattint egy lámpát, megnézi, kívül milyen állapotban van a szeméremtested, és többségében 2 féle vizsgálatot végez ezután:

1) kesztyűs kézzel egy ujjával benyúl a hüvelybe, a másik kéznek és ennek az ujjának a segítségével áttapintja a hasi szerveid, hogy nincs-e valami gond ott.

2) egy kis eszközzel kitágítja a vaginát, megvizsgálja, belül van-e gyulladás, illetve kis pálcával fertőzések esetén mintát is vesz. Ez azért kell, hogy elküldhesse tenyésztésre, azaz pontosan kiderüljön, mi (milyen fajta gomba, milyen fajta baktérium stb.) okozza nálad a fertőzést. Méhnyakrák-szűrés esetén ugyanígy pálcával mintát vesz, csak a méhnyakról, és azt küldi el vizsgálatra.


Egyik se fáj egyáltalán, és ha nem izgulod túl a dolgot, nem is kellemetlen érzés. Ha izgulsz, és befeszülsz, akkor esetleg meg fog kérni, hogy lazítsd el az izmaid, különben kellemetlen lesz a vizsgálat. Abban az esetben tud csak fájni, ha nagyon be van gyulladva a hüvelyed, akkor azonban látni fogja és vigyázni fog, hogy ne okozzon a feltétlenül szükségesnél nagyobb fájdalmat.


Mivel te szűz vagy, könnyen lehet, hogy nálad csak kívülről fog a folyásból mintát venni, szóval akár az 1., akár a 2. pont elmarad. Ritkán az is lehetséges, hogy ha elmondásra annyira egyértelműek a tüneteid, akkor vizsgálat nélkül ír fel gyógyszert.


Remélem segítettem! Nem kell félni az egésztől, menj el nyugodtan.

2013. okt. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat az utolso valaszolo sokat segitett! Mehnyakrak ellen most kapom majd meg a 3.oltast(harom reszbol all)
2013. okt. 24. 16:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Javaslom a gyermek (serdülő) kori nőgyógyászatot!
2013. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom! Hat nalunk az orvosrol nem sok jot mondtak...
2013. okt. 24. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!