Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi van velem, depressziós vagyok?

Mi van velem, depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, nyolcadik osztályos, és úgy érzem depressziós vagyok. Egy ideje már semmi nem boldogít, szüleim sokszor veszekednek velem, mindenki szid, iskolában már ezek miatt nem tudok jól teljesíteni, minden kavarog a fejemben, és sokszor hiába tanulok, rossz jegyeket kapok, ezáltal még többet veszekednek velem a szüleim. Barátaimtól eltávolodtam, úgy érzem senkit sem érdeklek, mindenki elfelejt. Nagyon magányos vagyok, lehet hogy körülvesznek az emberek, de egy sincs igazán, akinek elmondhatnám ezeket a problémáimat. A nővérem kitűnő tanuló volt mindig is, így a szüleim elvárják tőlem, hogy színötös legyek. Lehet hogy jót akarnak nekem, a jövőm miatt, de már egy négyes miatt is haragudnak rám, főleg anyukám. Nincs semmi, ami boldoggá tenne. Nem akarok reggel iskolába menni, mert félek mi lesz, ha egyedül leszek. Még hátravan fél év, és nem tudom hogy fogom kibírni ebben a sulimban. Minden nap már alig várom, hogy hazaérjek iskolából. Amikor pedig hazaérek, mindig sírok, nem bírom. Szüleim, nővérem előtt mindig úgy teszek, mintha minden rendben lenne. Ha egyedül vagyok itthon, mindig sírok. Egyre kedvetlenebb vagyok, tanulmányi eredményeim romlanak, pedig eddig ötös voltam. Nincs senki , akivel ezeket megbeszélhetném. Úgy érzem, nincs semmi önbizalmam, és azt, hogy kövér vagyok, apukám amúgy is mindig a súlyommal piszkál, pedig vannak nálam teltebbek is lányok. Egyedül vagyok és magányos vagyok. Elég keveset alszom. Öngyilkosságra soha nem gondoltam, mert tudom vannak nálam sokkal rossz helyzetben lévők is, akiknek nem adatnak meg olyan lehetőségek, mint nekem. Most sem szeretném magam sajnáltatni, csak kérlek mondjatok, írjatok valamit!

2013. nov. 19. 18:13
 1/6 A kérdező kommentje:
És még a fiúval, aki tetszik nekem, régebben sokszor érdeklődött irántam, most már őt sem érdeklem. Szóval minden téren káosz van körülöttem.
2013. nov. 19. 18:17
 2/6 A kérdező kommentje:
Magamba fordultam, és már vagdosom is magam (a combom, hogy a karomon ne vegye észre senki), tudom, attól nem lesz jobb semmi, de mégis csinálom, hogy levezessem magamon a feszültséget. Utálom, sőt gyűlölöm magam amiatt, ahogy kinézek. Amikor kezdenek halványulni a hegek a combomon, akkor egyre inkább erősebb vágy kel bennem, hogy tovább vagdossam magam. Kérlek segítsetek!
2013. nov. 19. 18:40
 3/6 A kérdező kommentje:
És kérlek ne mondjátok, hogy 14 évesen nem lehet ilyen mélyre süllyedni, meg hogy ilyen nem létezik, nincs jobb dolgom, mint magamat sajnáltatni.. ezzel nem segítetek. Ne higgyétek hogy csak sajnáltatom magam, mert pont én vagyok az, aki inkább senkinek sem szól a problémáiról, és képes ehelyett magába fordulni.
2013. nov. 19. 18:44
 4/6 anonim válasza:
Szüleiddel próbálj meg beszélni erröl ha apuddal nem is vagy olyan viszonyba akkor anyuddal beszéld meg a dolgot. Biztos meg fog érteni. Az iskolával igaz csak jót akarnak neked hogy olyan legyél mint a növéred,vagyis hogy jó végzettséged legyen. De azt is meg lehet érteni hogyha nem tudsz ötösre teljesíteni az iskolában. Ez a baj veled hofy mindent.magadba folytassz nem beszéled.meg senkivel a gondjaid. És nincs mitöl félned az iskolába. Talán ezért is távolodott el töled mindenki,mert nagyon zárkózott vagy. Nézd ha gondolod.irj nyugodtan privibe,beszélgetek veled szivesen erröl ha.segít valamit. Ha nem akkor remélem tudtam ezzel valamit segíteni.
2013. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia én is ugyanigy vagyok ... Suliba senki nem törődik velem, otthon mindenki veszekszik. En is vágdosom magam, tudom nem lesz jobb, de mégis csinálom. Írj privit kérlek, ha gondolod beszélgethetünk:)! Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok ...megértelek.KITARTAS
2013. nov. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is így vagyok:((
2013. nov. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!