Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem depressziós vagyok...

Szerintem depressziós vagyok és nem tudok kilábalni belőle. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apukám pár éve meghalt, anyukám egyedül nevek engem és a két tesómat. Mivel anyu tolmács és kapott egy nagyon jó munkaajánlatot 8 hónappal ezelőtt külföldre költöztünk. Nekem ekkor már 4 éves párkapcsolatom volt, el is jegyzett egy éve. A kapcsolatunk azonban nem bírta a távolságot (1.5 havonta találkoztunk 2-3 hetet) ezért 2 hónapja szakított velem. Mondanom sem kell, belebegetedtem. Munkát nem kapok, mert habár van diplomám az adott ország nyelvét nem beszélem, tapasztalatom nincs semmiben, még sosem dolgoztam. Teljesen egyedül vagyok, a tesóim még suliba járnak (kicsik), ha hazajönnek gépeznek, stb nem találom velük (még) a közös hangot. Teljesen egyedül érzem magam, belebetegedtem abba, hogy a párom elhagyott, hogy nincsenek barátaim és nem is tudok szerezni, mert az angolon és a magyaron kívül nem beszélek más nyelvet. A régi isemrőseim szépen lassan eltűntek, már neten sem keresnek. Nincs senkim, idegesít, hogy nem tudom megtanulni a helyi nyelvet. (Pedig az angol olyan könnyen ment). Eljárni nem tudok sehova, még hobbi szinten sem, mert egyedül nem jó, meg amúgy sem merek sehova menni, mindenhol beszélni kell(ene), ami nekem ugye nem megy. Ezeken kívül még össze jött egy csomó dolog (pl egy éve egy vetélés, amit még mindig nem dolgoztam fel). Teljesen magányos vagyok, és tudom, hogy szégyen, de úgy érzem nem akarok már élni. Még sosem éreztem ezt. Minden összedőlt, az egész életem. Vissza menni Magyarországra nem tudok, mert nincs ott senkim (már) nem tudnám magamat eltartani, anyukámat pedig nem akarom lehúzni anyagilag (ennél jobban) plusz egyedül se akarom hagyni, neki sincs senkije, csak rám számíthat. Mióta a párom elhagyott azóta ilyen rossza a helyzet. Addig éltetett a tudat, hogy majd ő is kiköltözik hozzánk, megcsináljuk a kis szerencsénket, lesz "új" babánk, stb stb. De most már tényleg minden oda van. Folyton az öngyilkosságon gondolkodom, de azt nem tehetem anyuval, meg félek is. Nem tudom, hogy hogyan tovább. Mit tegyek? 22/L

2013. nov. 19. 03:52
 1/2 hunbula ***** válasza:

Mindenből ki lehet mászni, csak ne felejts el hinni magadban. Neked most rossz, azon okoból, amiket felsoroltál - de én biztos vagyok benne, hogy jó is van a helyzetedben! Nem tudom ugyan, melyik országban vagy, de gyakorlatilag bárhol vagy külföldön, itthon száz meg száz ember lenne, aki ölni tudna egy ilyen lehetőségért, erre gondolj legközelebb, amikor rosszul érzed magad odakint.

Írod, hogy itthon sem éreznéd magad jól ,mert eltűntek a barátok, kint meg nincsenek ismerőseid - nem is ettől függ elsősorban, hogy jól érezd magad. Az belőled jön, külső feltéteé nélkül, a többi emberrel is csak úgy tudsz tartalmas, igazi kapcsolatokat kiépíteni, ha magadat tudod értékelni. Ismét, nem tudom, milyen nyelvi környezetben vagy - ha még sosem tanultad, tényleg nehéz, és nem fog varázsütés-szerűen rádragadni attól, hogy kinn vagy. Keress valakit, aki megtanítja neked legalább az alapokat (írtad, hogy tudsz angolul, ez már biztos elég ahhoz, hogy találj valakit, aki legalább angolul el tudja neked magyarázni, ha magyarul nem is). Utána sokkal egyszerűbben fog menni - feltéve, ha nem úgy állsz hozzá, hogy oda sem megyek, ahol beszélik. Én Japánba kerültem ki úgy, hogy angolul felsőfokon tudtam, Japánul meg annyit, hogy kicsit vagy nagyot kérek, milyen színűt, de jó, csütörtök van. Persze a japók nem nagyon vágták az angolomat, de ettől nem riadtam meg, kézzel-lábbal megértettük egymást, látták, hogy külföldi vagyok, és legtöbben segítőkészek voltak. Persze közben tanultam a nyelvet és jó társalgási szintre eljutottam, de úgy nem megy, hogy nem megyek oda mert hozzám szól x nyelven, jajnekem. Bízz magadban, egy kicsit a másik emberben is, mosolyogj, és ha nem akar segíteni akkor meg máshol van olyan, aki meg igen.

A párkapcsolatról szintén annyit, hogy nem egy másik embertől kell várni a boldogságot. Te önmagadban érezd jól magad, ha valaki ehhez még hozzá tud tenni, és jól érzed magad vele, akkor helyes és oké. Másik, amit nagyon sokan elkövetnek, hogy azon dolgok helyett, amiket ténylegesen megkapnak a kapcsolatról, a saját sokszor irreális elvárásaikra koncentrálnak, ezt vetítik ki a másikra, és csodálkoznak, hogy miért nem elégedettek. Nem az ő dolga, hogy megoldja a belső válságodat helyetted. Szép, ha segít, de ne várd el mástól, hogy a te darabkáidat összerakja. Érvényes ez bármilyen volt vagy jövőbeli kapcsolatra. Bármennyire is szeretik a filmekben meg a könyvekben a túlzott romantikus maszlagot nyomatni, nem az a másik ember feladata, hogy a te, egyébként céltalannak érzett életednek értelmet adjon. Magadtól tudnok kell, ki vagy, mit szeretnél, hová tartasz - és ha ő is ugyanoda igyekszik, akkor lehettek társak. Nem függeni kell valakitől.

Fiatal vagy. Egy olyan lehetőséget kaptál, amit, ha kész vagy tenni és kihasználsz, sikerré válthatsz, egy olyan lehetőséget, amit sokan irigyelnek tőled és nem tétováznának vagy bizonytalankodnának egy percet sem, ha megkaphatnák - te miért is teszed? Az meg, hogy egyedül vagy, nem is biztos, hogy teljesen rossz - önálló lehetsz, nem kell egy másik ember eltérő igényeivel, vágyaival törődnöd, igazán az önmegvalósításra és a saját fejlődésedre koncentrálhatsz. Csak felejtsd el a kesergést, éz kezdd el. Ha megállsz, akkor ott is maradsz, egy helyben. Mozdulj, merj, változtass, ha jobbat szeretnél.

2013. nov. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 automatakoktel ***** válasza:

Nyelvet megtanulhatod úgy, hogy folyton nézed a helyi tévét. És legalább a figyelmedet is elvonja a problémáról. Csak nézd sokat, napi pár órát, és pár hónapon belül akár már menni fog az alap, az viszont erölködés nélkül.


Ha szeretnél valakivel beszélgetni (chaten), és nincs kivel akkor nekem írhatsz privát.

2013. nov. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!