Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet az autizmus jele?

Ez lehet az autizmus jele?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, 26 éves, a bátyja 27. A fiú nagyon furcsa. Ennyi idősen egy darab barátja sincs, és nem is törekszik a kapcsolatok építésére. A munkában sem teljesít jól, folyton kirúgják mindenhonnan, mert nem képes az adott feladatot elvégezni. (pl. árufeltöltésnél is abbahagyta a munkát, és kiment sétálni, meg hasonlók)

Ha beszél vele valaki, akkor soha nem néz az ember szemébe.


Továbbá tavaly voltunk együtt kirándulni a barátokkal, ott sem volt hajlandó kapcsolatba lépni senkivel sem, de észrevettem még valamit. Beültünk egy étkezdébe, és megebédeltünk. Ezután a fiú elővette a pénztárcáját, és megszámolta a benne lévő aprót. Aztán ismét megszámolta. És ezt addig csinálta, amíg el nem hagytuk a helyet, tehát úgy kb 6x-7x egymás után.


Nagyon furcsa ő nekem, de az még furcsább, hogy a barátnőm családja úgy tesz, mintha minden rendben lenne vele. Soha nem vitték emiatt orvoshoz, vagy soha nem panaszkodtak róla. Egyszer megszökött a középsuliból, és három napig a közeli erdőben élt, de erre is csak azt mondták, hogy biztos sok volt a feszültség az osztályban.

Szerintem ez a fiú beteg, és én erősen az autizmusra gyanakszom.

Azt még hozzá kell tennem, hogy az anyukája, és a barátnőm is úgy beszél vele, mint egy gyerekkel, úgy is kezelik. Sokszor nem akarja azt csinálni, amit mondanak, olyankor nem vitatkozik, egyszerűen csak egy helyben áll és onnan nem lehet elmozdítani. Ilyenkor is úgy kezelik, mint egy hisztis gyereket.


Szóval lehetséges, hogy autista?



2013. nov. 27. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet de ehhez neked sok közöd nincs. ha ök enm tesznek, tettek semmit, te sem tudsz mit csinálni.
2013. nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet autista, bár ezek alapján nem nagyon lehet diagnosztizálni.
2013. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy nem tudják? Miért kötnéd az orrodra?

Amúgy talán Asperger szindróma.

2013. nov. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is tudják, de persze, hogy nem reklámozzák.
2013. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem kötök semmit sem az orromra. :D

Egy szóval sem mondtam, hogy be akarok a családnak szólni, csak nekem furcsa, hogy úgy kezelik, mintha semmi baja nem lenne a fiúnak. A barátnőm is teljesen úgy beszél róla, mintha normális lenne, pedig már ránézésre sem teljesen egészséges.

Szerintem ez több, mint Asperger.


Tehát leszögezném, hogy tudom, hogy nem tehetek semmit, csak érdeklődtem.

2013. dec. 2. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!