Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már kezdődik a cukorbetegség?...

Már kezdődik a cukorbetegség? (1 típusú)

Figyelt kérdés
iskolába mérték a vércukor szintünket nekem 5,7 volt éhgyomorra, apukámnak az apai ágán majdnem mindenkinek volt 1 típusú cukorbetegsége+ a testvére, sokan mondják hogy fogytam meg nyúltam, testtömeg indexem 19,6, szokott olyan időszak lenni amikor sokszor vagyok szomjas vagy sokszor megyek wc-re(ez ritkábban van), egészségesen táplálkozom meg mozgok
2014. jan. 16. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Orvos tudja ezt megállapítani. Egyébként ez jó érték. A lányomnak már kétszer is mértek 6 - 6,1 értéket, mert nem eszik rendszeresen. Állítólag akkor is felmegy.
2014. jan. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de én félek meg akkor oda az álmaimnak
2014. jan. 16. 21:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez tökéletes vércukorszint. Táplálkozz rendesen, ne egyél sok cukrot. Nem lesz semmi bajod.

Mellesleg igaz, amit az előző ír, hogy ha nem eszel rendesen, akkor is felmegy a vércukor szintje. Ha a szervezet nem kap elegendő táplálékot ( nincs miből cukrot csináljon, akkor magából csinál)

2014. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mégis milyen álmaidnak oda? Teljes életet élnek a cukorbetegek.
2014. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
mert mozdonyvezető akarok lenni és a cukorbetegek nem lehetnek
2014. jan. 17. 14:02
 6/9 anonim ***** válasza:

ez még jó érték, valószínűleg azért mehet fel kicsit vérvétel előtt, mert éhgyomorra kell menni.viszont nem árt, ha a genetikai örökséged miatt odafigyelsz erre.

érdemes kerülni a cukorkat (répa-nyírfa-tej-gyümölcs), de az 1es típusú egy autoimmun betegség, amire nem tudom mi a jó megelőzési módszer. érdemes orvost kérdezni, hivatkozz a családi betegségekre. ha jó fej, akkor nem zavar el ,de sajnos nem mindegyik orvos szeret dolgozni, ezért érdemes másikat keresni, ha nem akar foglalkozni veled.

2014. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
I.-es típusnál tök mindegy, hogy eszik e cukrot. Én kb. semmi cukrot nem ettem, egészségesen táplálkoztam előtte is, mégis cukorbeteg vagyok.
2014. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5,7 teljesen jó éhgyomorra. 4 és 6 vagy 6.5 között egészséges, ha nem ettél. Én diabeteses vagyok és reggelente 13,5 körül van.
2014. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én kb. semmi cukrot nem ettem, egészségesen táplálkoztam előtte is, mégis cukorbeteg vagyok."


az egészséges szó itt elég relatív. a domináns elmélet szerint genetikai (örökletes) viszont vanank olyan nézetek is, ami szerint valami kiváltja az autoimmun betegséget.

azt hiszem pont a napokban fedezték fel magyar tudósok, hogy valamilyen kémiai kommunikáció során sérül a bevitt információ, ezért lesz hibás a kimenet.



ez pl egy régebbi cikk:

[link]


ugyanez az elmélete szendi gábornak is - a búzában(és sok másban) található lektinek, szaponinok okozzák az autoimmun betegséget, ami genetikai háttértől függően kialakíthat 1-es típusú diabéteszt. magyarul genetikai eredetű de megfelelő táplálkozással elkerülhető.


tehát az 1es típusú esetében az egészséges táplálkozás nem azt jelenti mint a legtöbb embernek. persze amikor már elpusztultak az inzulintermelő bétasejtek, akkor már mindegy mit csinálsz.

2014. jan. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!