Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy vesedaganat?

Lehetséges, hogy vesedaganat?

Figyelt kérdés

Bal oldalt a derekamnál van egy csomó. Már régebben észrevettem, pár hónapja, de nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget. Egy velem egykorú ismerősömnek rákja van, és ez elgondolkoztatott, úgyhogy kicsit utánaolvastam, hogy mi lehet ez. Addig a pontig nem éreztem, hogy fájna, de azóta minta mindig sajogna egy kicsit a baloldalam. Lehet, hogy csak eddig nem vettem észre, de lehet, hogy csak beképzelem.


Egészségügyi alkalmassági vizsgálat miatt két hónappal ezelőtt több vizsgálaton is részt vettem. Voltam urológusnál, csinált ultrahangot, megvizsgálta a vesémet (akkor még nem volt panaszom), a vizeletemet és a prosztatámat is. Nem talált semmit, de rákszűrést nem kértem, mert az ötezerrel drágább lett volna, és nem volt nálam annyi pénz. Mondjuk azt olvastam, hogy a vesedaganat szűrésre nem alkalmas. Aztán voltam vérvételen is, ott is nyilván nézték a vizeletet, meg ugye a vért, és azt mondták, hogy "szenzációsan egészséges" vagyok. Ezekben lenne nyoma?


Vagy lehetséges, hogy csak nem vették észre, hogy baj van? Még életemben nem féltem ennyire, és jövő hét utáni hétfőig nem tudok elmenni.


23/F



2014. jún. 25. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden csomót ellenőriztetni kell, és nem, az alap vér- és vizeletvizsgálatokban ennek a késői stádiumokig akár semmi nyoma nincs. De nem biztos, hogy komoly bajod van, kár ennyire rettegni.
2014. jún. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az ultrahangon nem kellett volna látnia?
2014. jún. 25. 11:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tett rá megjegyzést, akkor ezek szerint nem látta. Nem minden látszik az ultrahangon.
2014. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid!
2014. jún. 25. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Menj háziorvoshoz először, mutasd meg neki, én nem tudom, hogy hol van ez, lehet akár csak 1 beduzzadt nyirokcsomó. Ha mégse tudja, mi az, majd továbbküld.
2014. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kicsit megtapogattam, és kb egy centire kettő van egymástól. Akkor ez szerinted mi? Amúgy találkoztál hasonlóval, vagy honnan tudsz ennyit a dologról? Sokkal nyugodtabb lettem, legközelebb már csak orvos fog hozzányúlni, nem tapogatom folyamatosan
2014. jún. 26. 12:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi extra, csak volt már dolgom párszor kórházban az életemben, sajna :) Nem tudom ennyi alapján, hogy micsoda. Majd a doki megmondja. Ha kettő van egymás mellett, akkor simán benne van, hogy nyirokcsomó is lehet. Az biztos, hogy nem vagy valami brutális előrehaladott állapotban, az már látszana az általános állapotodon. De lássa orvos természetesen.
2014. jún. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!