Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg lettem? 15/l

Cukorbeteg lettem? 15/l

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban egy ismerős hallatta velem, hogy a gyakori vizelés a cukorbetegség egyik jele.

Én nappal 1-2 óránként, éjszaka elalvás előtt 30 percenként, és úgy kelek fel, hogy szúr a mellkasom, fáj a hasam, mert pisilnom kell.

Az igaz, hogy rengeteg folyadékot iszom..lehet túl sokat.. Kb 3-4, de lehet 5 litert.

Van egy kényszerbetegségem, amit önmagamon diagnosztizáltam, néha akaratom ellenére odasétálok a csaphoz és megiszok 2-3 bögre (2-2,5dl) vizet. Ha észhez térek, ami általában a 3. bögrekor szokott lenni akkor már fáj a hasam és lötyög bennem a víz.

Néha éjjel is felkelek inni.


A cukorbetegség miatt vagy csak a sok folyadéktól vizelek annyit?

A vizeletem fehér.



2014. júl. 18. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

a cukorbetegségnek azért ennél több tünete van...

kérj beutalót a háziorvostól a laborba, hogy megnézzék az éhgyomri és a terheléses cukorértéket is, de vélhetően inkább a sok folyadék a gyakori vizelés oka

2014. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A színtelen, vízszerűen tiszta vizelet a sok folyadék miatt van. Nálam is ilyen mindig. Amikor a laborban adni kell mintát, akkor egy tálcán gyűjtik és mindenki látja a többit, amit korábban már oda tett valaki. Az enyém a legvilágosabb, mert a sok folyadék felhígítja a szervezetből kimosott, vizelettel távozó salakanyagot, ami még nem lenne baj. A bajt csak az jelenti, ha ezt a magas cukor szint váltja ki. Ezt viszont legegyszerűbben egyes gyógyszertárakban lehet megméretni párszáz forintért, vagy a laborban csinálnak vérvizsgálatot orvosi beutaló alapján.
2014. júl. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vérvizsgálatot vagy éhgyomorra érdemes végezni, vagy pedig étkezés után legalább kettő órával. Előbb nem, mert túlzottan magas lehet az érték még egészséges embernél is, ugyanis a szervezetnek kell egy kis idő ahhoz, hogy a szénhidrátokat lebontsa. Ez az idő egészséges esetben kevesebb, de ha kettő óra alatt ha nem áll be a normál vércukor érték, az már biztosan valami problémát jelent. Még az sem feltétlenül cukor betegséget jelent, de kezdődő problémára hívhatja fel a figyelmet.
2014. júl. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!