Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet azt elfogadni,...

Hogyan lehet azt elfogadni, beletörődni, hogy 30évesen cukorbeteg lettem?

Figyelt kérdés
Ráadásul úgy néz ki inzulinos! Szinte alig élek,teljesen elvagyok keseredve,úgy érzem,vége az életemnek! Hogyan dolgozzam,hogy nyaraljak,hogyan teljenek a mindennapjaim? Mi van ha megkívánok egy falat csokit,egy szelet kenyeret? Teljesen értelmetlen lett minden körülöttem,pedig tartanom kell magam,hisz itt a kislányom! Hogyan dolgozzam fel?? Segítsetek!
2012. jún. 6. 21:34
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%

hidd el, nem olyan vészes a dolog, mint elsőre gondolod. Nagyon hamar bele fogsz jönni a diétába.

És nem is biztos, hogy kell inzulin.

2012. jún. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
16%

Már ne is haragudj,de egy cukorbetegséget úgy beállítani,mintha végstádiumos rákos lennél...


nagy ügy...inzulinozod magad, és figyelsz a diétára. Csoki nélkül meg lehet élni,de már sok helyen lehet venni tortát és különböző édességeket dirket cukorbetgeknek. Mi az hogy értelmetlen lett minden? mert ezentúl nem ehetsz meg akarámit...ennél nagyobb bajod sose legyen

2012. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%

"A cukorbetegség egy állapot. A táplálkozásra való megfelelő odafigyelés mellett normális, átlagos emberi élet élhető vele!"


Ezt mondta az orvos édesanyámnak, amikor kiderült róla is, hogy inzulinos cukros. 35 éven keresztül naponta kapta a szurit.


Keményen betartod a napi bevihető szénhidrát mennyiséget, igyekszel a saját étkezésedet úgy összeállítani, hogy az a szükséges és engedélyezett mennyiség körül legyen. (Néha-néha egy-egy falat "kilengés" megengedett ugyan, de akkor azt más kaják visszafogása mellett szabad megtenni.


Ismerkedj meg az egyes kaják kcal és ch értékével, tudd hogy melyek azok, amelyekből szabad viszonylag normális mennyiséget enned, és melyektől kell óvakodnod.

2012. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 Julie S ***** válasza:
100%
Ne légy elkeseredve. Nem kevesen önként (betegség nélkül) mondanak le a cukorról, illetve a magas szénhidrátfogyasztásról. Például én is. Ha a tested már fellázadt az étkezési szokásaid ellen, akkor ideje fejben is helyretenned a dolgokat. Az inzulin sem kötelező, csak ha továbbra is olyan ételeket akarsz fogyasztani, amik mellé szükséged lesz rá.
2012. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezekből egy kicsit tájékozódhatsz.

Ha megnézed, a belsőségekben és a pacalban, ill. szalonnában zsírban 0 a ch érték!

Nagyon kevés van a halakban, ill. a baromfiban, különösen, ha bőr nélkül eszed, készíted.

Ha pl. megnézed, a száraz babban, borsóban sokkal több van, mint amikor még zölden ehető. Tehát télen inkább a fagyóban tároltat vedd elő, mint pl. a szárazbabot, stb.


Ésszel, odafigyeléssel csinálod, meglehet, hogy még a főzést is össze tudod hozni úgy, hogy a családod sem veszi észre, hogy gyakorlatilag cukorbetegek részére engedélyezett ch-tartalmú kajákat esznek. Ráadásul ezzel az ő egészségük is csak javulhat.

2012. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
79%

És akkor én vessem le magam egy szikláról, mert ugyanezt éltem át 25 évesen?


Itt olvasgass, segíteni fog:


[link]


Nekem bevált! :))

2012. jún. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Egyelőre még nem biztos,a tünet,hogy nagyon sokat pisilek,úgy,hogy alig alig iszom,és a családban is van cukros. Telefonon beszéltem a dokimmal,ő közölte velem,hogy valószínűleg cukor! Méretni nem tudom,nyaralok épp,nem akarom elrontani,de talán holnap méretek. Tavaly voltam teljes vérképen,éhgyomri 4.8 volt. Azóta persze változhatott! Nagyon félek! A doki megijesztett,képtelen vagyok elfogadni!
2012. jún. 6. 22:12
 8/50 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem semmi!

Korábban is hallottam híreket arról, hogy "feltalálták" a cukorbetegség ellenszerét, csak a gyógyszer-lobbik elzárták a szekrény mélyére.

Másrészt a paleolit-táplálkozásról is hallottam valami kósza híreket, de azt hittem, hogy a fogyókúra valami újabb formája, amivel hülyítik a jónépet.


Köszi, hogy felraktad a linket, ma már kissé késő van, de holnap alaposan átolvasom.

2012. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%

a dokinak is annyi esze van mint egy darab kavicsnak...ennyiből cukrot diagnosztizálni.


lehet csak fel vagy fázva egy kicsit...


én spec a fél karom odaadnám ha a diabetes lenne a legnagyobb bajom...és fiataléabb vagyok mint te, szal hidd el ez aztán közel sem a világ vége

2012. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:

Ráadásul eléggé felelőtlen doki!


Egyáltalán szabad nekik ilyet csinálni?

Mármint hogy megalapozott vizsgálat és elvégzett, többoldalú labor-eredmény nélkül, ráadásul telefonon keresztül diagnózist mond!!!


Nem hiszem, hogy ez egyezik az orvosi esküjükkel, ilyet nem tehetnek!

Szerintem vagy a dokinál, vagy a kérdés-feltevésnél valami nem stimmel!

2012. jún. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!