Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbeteg lettem?

Cukorbeteg lettem?

Figyelt kérdés

Édesítőszeres élelmiszerektől rosszul lettem, egyszer cukorkától is (szédülés, remegés). Szénhidrátot nem is merek már enni lassan 2 hete.

Ha éhes vagyok, elkezdek szédülni. Tegnap du.4 után nem ettem semmit, és este 11 körül elkezdtem szédülni kb éjszaka 2-ig(máskor, amikor ettem vacsorát is, akkor nem szédültem, minden rendben volt).


Voltam laboron, a glükóz 5.9 (tartomány: 3.89-5.84)

De nem terheléses vérvizsgálatot végeztek.


Ha továbbra is úgy étkezem ahogy a cukorbetegeknek kell (alacsony glikémiás ételek, kevés szénhidrát, sok fehérje), és fogyok is, akkor lehetek jobban annak ellenére hogy gyógyszert nem szedek erre? Illetve romolhat az állapotom?


2011. nov. 23. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Tisztázzunk egy igen elterjedt tévhitet: az édesítőszer NEM előzi meg a cukorbetegséget! Mitöbb, még rosszabb, mint a cukor, mert sokkal édesebb. A cukorbetegek azért használják, mert nekik már nem tud ártani, szemben egy egészséges emberrel. A te esetedben mindenképpen egy dietetikus meglátogatását javaslom, ő összeállítja a megfelelő étrendet. Ha betartod, semmi bajod nem lesz. De ne magától kezdj a búlvárszenny alapján bele ebbe, mert az nem vezet jóra! Jelen pillanatban amúgy még nem kell pánikolni, bár felső határon vagy, de nagyon korán felfigyeltél rá.
2011. nov. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni hány éves vagy.Sokan nem tudják de a szervezet nem ismeri fel a szaharint vagyis az édesítőszereket.Ugyan úgy bontja le mint a cukrot.Sokkal inkább a rendszertelen evés az ami ilyen tüneteket tud produkálni.A cukorbetegség meghatározó jele az aceton,ami mutatkozik vizeletben,és a leheleten.Táplálkozz egészségesen.Sok zöldség,gyümölcs.Felejtsd el a cukorbetegek étrendjét,mert árthatsz is magadnak!!!
2011. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát igen..ez inkább rendszertelen evés..ha valaki úg yétkezik, mint egy cukros, annak napi minimum 5x kell ennie, jól megválasztott ételeket, ezzel szemben te..4 kor eszel, azt 11-kor csodálkozol,hogy szarul vagy?? Te hülye..az ilyen minek csinál ilyen baromságot.ÉS még egy alapvető dolgo..nem nem enni kell szénhidrátot, hanem azt is minden étkezéskor bevinni, csak kevesebb mennyiségben..ha nincs szénhidrát, az agy sokkot kap, hiszen az agyműködéshez szénhidrát kell.Nem jó sorrendben , nem jó mennyiséget viszel be valószínűleg.Reggel és délben kell alegtöbb sziénhidrátot, vacsorára fele annyit kb.Napi 180 gramm lehet a mennyiség, egy cukrosnak, vagy inzulinzerisztensnek, de ha ez mozgással párosul, akkor lehet bűnözni.
2011. nov. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. utolsó, te vagy a hülye, h még normálisan se tudsz válaszolni egy segítségre+jótanácsra szorulónak...

(ha már írja oda az ember h CSAK NORMÁLIS VÁLASZOKAT VÁROK, egyből megjelennek az ilyenek mint te-mindegy magadat minősítetted nem engem, az a szomorú)


2. nem étkezem egyáltalán rendszertelenül, eszem mindennap főtt ételt, reggelit, vacsorát is általában kivéve ha nem vagyok éhes és olyankor nem, minek...és nincs sok pénzem kajára úgyhogy nem mindegy...és jóllakottnak éreztem magam, meg nem is nagyon volt kaja itthon, ezért kell ilyen csúnyán írni csak mert nem ettem vacsorát??? más se eszik este 5-6 után, mégse fogja el a szédülés éjszaka...:((((


3. tényleg nagyon rosszul voltam 2 hete, alig tudtam menni...mondjuk vashiányom is volt, és a háziorvosom TANÁCSOLTA H KERÜLJEM A SZÉNHIDRÁTOT - ne egyek sütit, gyümölcsöt, kenyeret, stb

már évek óta nem használtam édesítőszert,csak akkor és ez lett belőle...

acetonos leheletem is volt,igen


4. nem tudom, inkább megkérdezek egy orvost, mert soha sem kapok egy normális választ se, csak az ostoba ítélkezéseket...

2011. nov. 23. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!