Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szóval amikor csokit vagy...

Szóval amikor csokit vagy sütit vagy valamilyen édességet eszek hányingerem van de nem gyomorégés hanem olyan ételundor. Mi lehet cukorbeteg lennék?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szó nélkül is eszem. A cukorbetegségnek nincs ilyen kísérőjelensége. Ezek nem alapvető élelmiszerek. Ha nem esik jól, ne erőltesd. Ha nem megy, próbáld meg kisakkozni, melyik összetevő lehet a felelős érte.

Ha mindig is így reagáltál, akkor lehet valami rég elfeledett kellemetlen élmény hatása. Én így vagyok a kakaóval. Pici gyermekkoromban nagyon szerettem, de egyszer túladagoltam. Vagy két évtized is eltelt úgy, hogy nem tudtam az okát, de képtelen voltam meginni. Nálad nem lehet ilyen?

Szervi oka is lehet. Kisgyerekek néha elképesztő dolgokat tömnek magukba. Pl. cigihamut. Ilyenkor szaladnak a szülők az orvoshoz, hogy a gyerek bedilizett. Pedig csak hiányt szenved valamiből, amit ösztönszinten próbál korrigálni. Ez fordítva is működik. Undort kelthet benned olyan étel, amelynek semmi baja, csak neked nincs szükséged rá valamelyik elemére.

Kisakkozni pedig úgy tudod, hogy próbálkozol. Vegyük a csokit. Tejcsoki után mi történik? És étcsoki után? Ha a tejcsokit nem tudod megenni, de az étcsoki ízlik, akkor talán a tej a hibás. Olcsó 100 forintos csoki és 6-700 forintos között van különbség? 40%-os vagy 80% a jobb? stb.

Lehet, nem hoz eredményt, de más módszert nem tudok.

2012. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
szia!nekem 2 évig ez volt,ettem valami édességet,aztán émelyegni kezdtem utána.tavasszal lefogytam,mert hónapokig nem ettem édességet,azóta ismét elkezdtem édességet enni,de már nincs tőle semmi bajom
2012. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1%

Te jó szagú úristen!


Nem mondod komolyan, hogy egy internetes oldal segítségével akarod diagnosztizáltatni a problémádat? Ez az orvosokra tartozik, itt pedig biztos lehetsz abban, hogy a válaszadók közül senki sem az. Keresd fel a háziorvosodat, számolj be neki a panaszodról, a továbbiakat pedig bízd rá és eszedbe ne jusson ilyen buta módon találgatni (vagy pláne kezelni) a bajodat!

2012. okt. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia E-SZEB. Belgyógyász vagyok, s én írtam az első választ. Ha gondolod megfogalmazom biológus/orvos szakzsargonban is. Azzal egyetértek, hogy senki ne a neten keressen megoldást betegségére. Olvasok itt olyan kérdéseket, hogy majd elpusztul, de csak itt kérdezget.
2012. okt. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves belgyógyász!


Egyetlen dolgot hiányolok a válaszodból: azt az egy mondatot, amivel rövidre kellett volna zárni ezt a kérdést rögtön az elején, nevezetesen; a kedves kérdező forduljon orvoshoz!

Úgy vélem, az orvosok felelőssége nagy és amennyiben tényleg orvos vagy, meglátásom szerint ez egy felelőtlen lépés volt.

Tisztelettel.

2012. okt. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"kedves kérdező forduljon orvoshoz!"

Micsoda baromság! És mégis mivel? Nem ízlik a kaja? :D Szerintem ez pont olyan kérdés, amit itt fel lehet tenni és me is lehet válaszolni.

2012. nov. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedvesem, ha orvosi problémával találkoztam volna, akkor természetesen azzal kezdtem volna, hogy menjen el egy kollégához.
2012. nov. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!