Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon görcsöl az epém,...

Nagyon görcsöl az epém, valami jó tanács?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel a kérdést hátha valaki volt hasonló helyzetben. Már kb. 1 éve, hogy mindig arra keltem fel, hogy nagyon görcsölök. Az orvos azt mondta, hogy szerinte gyomorfekélyem van és hogy diétázzak. Utána elküldött ultrahangra és az kimutatta, hogy van 4 db 12 mm-es és egy 14 mm-es epekövem. Ez kb. 2 hete volt azóta rendesen diétázom. Csak az a baj, hogy most már egyre jobban fáj ez az 5. napja hogy folyamatosan görcsölök és a hátam is nagyon fáj alig bírok mozogni. Október 27-én fognak megműteni. Azt szeretném megkérdezni, hogy nem e tudtok valami jó tanácsot adni, hogy addig is hogy viseljem el ezt a fájdalmat. 12 órában dolgozom és már az első órában bőgök annyira annyira görcsöl meg fáj a hátam. Írt ki a doki gyógyszert szedem a papaverint, algopyrint, nospát+még van nospa forte is amit beveszek. 4 db gyógyszert veszek be és ugyanúgy görcsölök, semmit nem segít. Tudtok valamit ajánlani, mert még nagyon messze van a műtét és már most alig bírom a fájdalmat.
2014. szept. 2. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire fáj sürgesd meg a műtétet.
2014. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szia, nem akarlak lelombozni, de nekem egy éve voltak epegörcseim kövek miatt, és nekem semmi sem segített. Egy hónapot kellett várnom a műtétre, az utolsó 2 hétben már a víztől is begörcsöltem, áldás volt a műtét. Azt javaslom, próbáld meg előbbre hozatni a műtétet, mert 2 hónapig így nem fogod bírni, főleg munka mellett. Nem tudnak előbb műteni semmiképp?
2014. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

1. Rowachol. A bogyó jobb, mint a cseppek, mert nincs olyan mentolos utóíze. Segít megelőzni a görcsöket.

2. Lehet, hogy a diétád nem jó. Az epediéta néhány általános dolgon túl (ne egyél puffasztót, olajban sülteket, stb.) nagyon egyéni.Nekem csak a nagyon kemény diéta segített a műtét előtt.

2014. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!próbáld ki a cholagol cseppeket nagyon jo es nemis drága!nekem is van epekovem es ez nagyon jo!pedig olyan gorcseim szoktak lenni,hogy osszerogytam a fájdalomtól!
2014. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondtam a dokinak, hogy minél hamarabb, mert nagyon fáj és azt mondta, hogy ennél hamarabb nemtud időpontot adni!
2014. szept. 2. 14:33
 6/7 anonim válasza:
100%
A Cholagol csepp tényleg jó.. Nincs a kórházban valami sürgősségi ellátás? Azért ez nem vicc.. A kövek elzárhatják a vezetéket..
2014. szept. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul azt mondta na doki, hogy a 14mm-es az epehólyag "szájába" van beékelődve és hogy valószínű ezért görcsölök ennyire. Köszönöm a segítséget :)
2014. szept. 2. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!