Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbeteg vagyok, hogyan...

Pánikbeteg vagyok, hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Nagyjából 1 éve kezdődtek a rosszulléteim, amikből gyanakodtam is pánikrohamra. Múlt héten voltam kórházban, kivizsgáltak alaposan, szervi bajom nincs, pánikbetegséget diagnosztizáltak. Jövő hét szerdától pszichológushoz kell járnom, de addig nem tudom mit csináljak...erre a hétre még kiírt a doki, de hétfőtől muszáj suliba mennem, de egyszerűen rettegek tőle. Évnyitón is rám jött a roham, meg szerdán tesi órán is. Nagyon félek, hogy óra közben is rám jön. Valami rémálom így az életem, nem tudom mit tegyek, hogy "kigyógyuljak". Ha mondják nekem, hogy semmi bajom, nyugodjak meg stb. annál rosszabb lesz. És ha tudatosan próbálom rávenni magamat, hogy elterelődjenek a gondolataim, szintén csak az ellenkezőjét érem el. Kérlek szépen segítsetek! :'(


16/L


2014. szept. 10. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ki tudod fejteni jobban, hogy mit érzel?
2014. szept. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Idáig az volt, hogy kb. 2-3 havonta egyszer rám jött ez a roham. Szívdobogásérzés, szédülés, remegés, végtag zsibbadás, halálfélelem, sírás, izzadás...10-20 percig tartott aztán szép lassan elmúlt, pár óra múlva már kutya bajom nem volt. Múlt hét szerdán is ugyanígy kezdődött, de valahogy nem múlt el. 142 volt a pulzusom, este mikor bevittek a kórházba, még akkor is 125. Mióta itthon vagyok, csak szorongok, a házból is alig merek kimenni, mert félek, hogy rám jön a roham és úgy felmegy a vérnyomásom, pulzusom, hogy nagy baj lesz. :( De ha elterelik a figyelmem, pl. valaki beszélget velem, házit írok itthon, olyankor semmi bajom, mert erőlködés nélkül elterelődik a figyelmem. Hétvégén megpróbálják a szüleim elintézni, hogy járhassak lovagolni a közeli lovardába, mert olvastam, hogy a lovaglás nagyon jót tud tenni pánikbetegeknek és kiskorom óta imádom is a lovakat.
2014. szept. 11. 00:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Volt egy időszak amikor engem is elkapott ez.. majdnem 3 hónapig az utcára sem mentem ki állandóan rosszul voltam,szorongtam,rossz negatív gondolatok törtek rám mindig.. szörnyű volt azt hittem megőrülök!..
2014. szept. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És hogy múlt el??
2014. szept. 11. 00:47
 5/10 anonim ***** válasza:
De aztán.. elegem lett.. rájöttem, hogy ez az egész hülyeség nincs mitől félni hiszen egészséges vagyok ezek csak hülye agyszülemények,önkontroll hiány és önsajnálat.. elkezdtem sportolni,olvasni, barátokkal elmentem ide oda ( persze először nagyon nehéz volt mert még a buszon sem tudtam megmaradni).. Szóval.. egy milliószor elmondogattam magamban, hogy ez nem erősebb nálam ès nem.. NEM vagyok pánikbeteg!!!! Csak egy rossz időszak az életemben!! Nagyon nehéz az elején.. de le kell küzdeni saját magad mert ez nem pánik betegség hanem..hát.. h mondjam nehogy megbántódj! Az idióta èned! Nincs neked semmi bajod a pulzusod azért megy fel mert stresszeled magad nyugi a vérnyomásod tökéletes makk egészsèges életeerős 16 éves lány vagy.. lazán kell felfogni az életet nem ilyen görcsösen ne félj nem történhet semmi bajod! :)
2014. szept. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na most..ezt a kommentedet szerintem minden nap 20x el fogom olvasni :) Igazad van! Nem szeretnék én pszichológushoz járni sem.. mikor pénteken haza engedtek a kórházból, busszal kellett jönnöm..na hát az valami borzalom volt.. ott volt anyukám is és a barátom is, de az ablakon nem mertem kinézni, csak mondtam anyunak, hogy kérlek tereld el a figyelmemet... Ma már sikerült rávennem magam egy kis biciklizésre és sétára is, ami nagy lépés volt. :)
2014. szept. 11. 01:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen.. a busz nekem is hatalmas kihívás volt. Néztem a többi embert, hogy milyen lazán nyugodtan üldögél velem meg mi van??? Talán megőrültem? Nálam még az is volt, hogy halálosan féltem a hányástól.. :S:D Ma már csak nevetek ezeken a hülyesègeimen!!.. pár évvel ezelőtt el sem tudtam képzelni, h én egyedül legyek egy napot is.. Mára már ez csak rossz emlékés nyoma sincs mert eltüntettem!! Felsem bukkanhat soha többé :) Egy kiegyensúlyozott,normális, erős nő vagyok aki mindent kibír ès sok mindenen keresztûl ment. De.. voltam félős kislány is :)
2014. szept. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát mindenképpen gratulálok, nem kis akaraterő kell az ilyesmihez. Megpróbálom én is összeszedni magam és véget vetni ennek az egésznek! :)
2014. szept. 11. 01:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp!.. :) a "pánikbetegség" a gyengék betegsége!! Ilyen nincs talán a haláltól félsz? Hálistennek semmi bajod:) De megjegyzem a világon még senki sem úszta meg a halált.. ez az élet rendje :D Nyugi ne stresszelj rá a dolgokra csak lazán :) Az élet nagyon kemény még rengeteg jó ès rossz nehéz idegőrlő napok várnak rád.. de ez az élet:) És neked is keménynek kell lenni... Pont múltkor olvastam a facebookon egy olyat hogy: Ha ez élettől kapsz egy hatalmas pofont akkor állj fel és mondd azt csak ennyit tudsz kislány? Hehe :D hidd el ez nem a világ vége az ember rengeteg mindent kibír
2014. szept. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:)
2014. szept. 11. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!