Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kemoterápia! Mire számíthatok?

Kemoterápia! Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva lesz az első kezelés. Mikor várható a hajam kihullása? A kezelés után pár óra múlva kezdődik a rosszullét és utána több napig tart? Utána elmúlik a következő terápiáig?

Minden részlet érdekel. Melldaganattal műtöttek...



2014. szept. 23. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
A hajhullás az az első pár kezelsé után elkezdődik...Ahogy lefolyik az infúzió változó,hogy az ember szervezete hogy viseli.Van akinek semmi baja nem lesz,van aki hány,hányingere van (De erre szerencsére szoktak hányás elleni gógyszert adni),Ezen kívül még hidegrázás szokott jellemző lenn,és fáj az ember minden porcikája. Jobbulást kívánok!!!!! És kitartást!!!!
2014. szept. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Mennyi idős vagy?
2014. szept. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Hát kívánok sok erőt hozzá. A hajad jó eséllyel az első kezelés után 1-2 héttél már el fog kezdeni hullani. A kezelések előtt, alatt és utána pár napig még kapsz hányás ellen gyógyszert, elég hatékonyak. A kezelés után, amikor a kemo már kiürült, de a hatása még nem ütött be, egy pár nap nyugalmad lesz, aztán számíthatsz a mellékhatásokra. Émelygés, rosszullét, kisebesedhet a szád, ha leromlik a vérképed fogékony lehetsz a fertőzéskre, ha leesik a trombocitád, akkor nehezen állnak el a vérzések, esetleg sokat vérzik az orrod, ha a vvt esik le, akkor gyengének/erőtlennek érzed magad. Persze igaz az is, hogy van aki jól bírja, van aki rosszul, függ a protokolltól, meg a dózisoktól is.
2014. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Remélem, a családod tud segíteni neked ebben a nehéz időszakban, esetleg van, aki el tud kísérni a kezeléskre
2014. szept. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
35 éves vagyok!
2014. szept. 23. 16:05
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Szia! Rosszindulatú akkor ez? Ugye életben maradsz? :( nagyon sajnálom!!
2014. szept. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen összetevőkből áll majd a kezelésed. Én BEP-et kaptam (etoposid-ciszplatin-bleomycin). A harmadik napon kezdődött a rosszullétem (vért hánytam). Ez kitartott végig a kezelés alatt ( a rosszullét és hányás persze nem vért) napi 4-20 alkalommal hánytam, rengeteget aludtam, napi 1 kilót fogytam. A haj- és szőrzethullás 2 hét után jelentkezett.
2014. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
rendbe jöttél?
2016. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szia! Kontrollokra járok, a rekonstrukciós műtéteken is túl vagyok. Jól érzem magam :)
2018. ápr. 18. 12:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedved kerdezo! Sok erot, egeszseget es hosszu, boldog eletet kivanok igy neked nevtelenul! :)
2018. szept. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!