Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyukám valószínűleg stroke-ot...

Anyukám valószínűleg stroke-ot kapott, mik a kilátások?

Figyelt kérdés

Anyukám ma stroke-ot kapott, sajnos későn vettük észre, ezért bőven túl volt a 4 órán mikor elvitte a mentő, jelenleg az intenzív osztályon van.

Nagyon szédült, mozgás koordinációja vissza esett, memória zavar lépett fel nála a hosszú távú memóriájában (nem emlékszik, h hol lakik, született stb.), a testének a jobb felét nehezebben tudja mozgatni, főleg a kezével vannak gondok. :-/

Tegnap elesett, ha jól tudom nem verte be a fejét, ezért nem aggódtunk, eddig is magas volt a vérnyomása, szedett arra gyógyszereket, szegény nagy nehezen legyőzte a rákot és most ezt kapta a sorstól. :-(

Szerintetek fel fog tudni épülni?

Mennyire tudják kezelni az ilyen eseteket Magyarországon? (USA-ban ha jól tudom már sokkal fejlettebb módszereket alkalmaznak)



2014. szept. 28. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
hány éves? eléggé eltér, hogy ki hogyan épül fel a stroke-ból, de alapban nem mernélek nagyon sok jóval biztatni a leírt infók alapján. Az orvos nem adott tájékoztatást eddig?
2014. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én évekig dolgoztam stroke-s betegeket rehabilitáló osztályon.Nagyon jó eredményekkel dolgoztunk.Persze,sok minden befolyásolja,hogy mennyire tud felépülni belőle valaki.A lényeg,hogy Ő is nagyon akarja,a másik,hogy nem szabad türelmetlennek lenni,sok gyógytornával,szépen vissza lehet építeni a mozgásokat,a kéz általában lassabban indul be mint a láb,van,hogy a kéz,több évig folyamatosan javul,van akinek azért ennél gyorsabb.Ha jobb oldali bénult,akkor valószínű aphasiás is lesz.Vagyis a beszédével is gondok lesznek,ha mégsem akkor valószínű csak egy kisebb stroke-ja volt.
2014. szept. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

52 éves lesz novemberben

Eddig semmit, most csináltak róla egy CT-t. :-/

A kiérkező orvos azt mondta, h stroke vagy a rák újult ki nála és az okozta ezt.

Kevesebb mint egy hónapja volt teljes kivizsgáláson és ott mindent rendben találtak nála.

Idén viszont már többször volt olyan, hogy egyik pillanatról a másikra felment a vérnyomása, mindig elvittük az ügyeletre, ahol azt mondták, h "nem magas" a vérnyomása, de mint írtam rendszeresen előfordult és anyukám rosszul érezte magát, szédült, fejfájás, stb. de mindig az volt, hogy a testömegéhez képest normális a vérnyomása, ez miatt ment el arra a teljes kivizsgálásra, ahol nem találtak semmit. (rák nyomait se).

2014. szept. 28. 21:26
 4/9 A kérdező kommentje:

A jobb oldala bénult le, de csak kis mértékben. (ha mondhatom így :-) )

Viszont a memória zavara az komolyabb, mint írtam, a hosszútávú memóriájával gondok vannak, beszélni tud és meg is értjük, ő is ért minket, csak egyszerűen nem ugranak be a szavak neki. (elég sok szó :-/ pl. mikor a kiérkező orvos kérdezett tőle pár dolgot akkor is csak próbált visszaemlékezni, de nem jöttek elő a szavak :-( )

Ezen a téren lehetséges, hogy visszatérnek az emlékei? vagy lehet kezdeni vele valamit?

2014. szept. 28. 21:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem teljesen bénult le, több az esélyetek, de akkor is ez igen hosszú folyamat lesz. Nem rosszak Mo.-on a rehab eredmények: ki kell választani a megfelelő intézményt !

A memória kérdés inkább agyi érelmeszesedésre utal, erre lehet magyarázat az alapvérnyomás " rásegítő" hatása !

Van egyéb irányú elképzelésem is, ha gondolod , írj priviben !

2014. szept. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tesóm azt üzente, hogy Anyukám CT-je rendben van.

Most neurológiai vizsgálatokat csinálnak rajta.

Lehetséges, hogy nem stroke, hanem idegösszeomlás vagy valami hasonló probléma, de ez sem biztos.

2014. szept. 28. 21:52
 7/9 A kérdező kommentje:
Tesóm most telefonált, hogy nem stroke volt, hanem valami idegrendszeri probléma, (besokallt), infúziót kap és bent tartják megfigyelésre. Reméljük ennél már csak jobb hírek jönnek, egy kicsit meg lehet nyugodni.
2014. szept. 28. 22:42
 8/9 anonim ***** válasza:
hát akkor nem akkora a baj. :)
2014. szept. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jobbulást anyukádnak :) A beszéde ,meg a memóriazavara,sztem rendeződik,legalábbis szokott .
2014. szept. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!