Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azoktól kérdezem, akiknek nem...

Azoktól kérdezem, akiknek nem vált be az első felírt antidepresszáns, hogy a 2. tipus már hatott, illetve mennyi idő után múltak el a mellékhatások, és éreztétek magatokat jól?

Figyelt kérdés
sertralin sandozról váltottam paroxatra, 6. napja szedem, még azért eléggé érzem a mellékhatásokat, előtte a másikat 4 hétig szedtem, de nem vált be, sok volt a mellékhatása
2011. máj. 24. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már arra sem emlékszem, hogy miről váltottam, elsőként cipralexre, majd floxetre, majd ismét vissza cipralexre. Az első antidepresszánst szerintem sok esetben csak "placeboként" írják fel, nagyjából semmit sem érnek, a második (cipralex) már nekem is bevált, bár legalább 4-5 hét volt a hozzászokási ideje és kb. 3 hónap múlva mondtam azt, hogy na igen, ez már döfi. Azóta is hullámzó a kedélyállapotom, de olyan mélyponton azóta sem voltam.
2011. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem

két hét - mellékhatások elmúlása

három hét - javulás a kedélyállapotomban

2011. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónapig nem hatott az első antidepresszáns, csak rosszabbul voltam tőle. Amit ez után kaptam azonnal hatott.
2011. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Igazából 3 típus van:

I. Az SSRI- antidepresszánsok.

Én ezt szedtem először, szorongáscsökkentővel(Rivotril) és antipszichotikummal (Leponex) 3- hét után javult a hangulatom. Hosszútávon viszont ellaposodott és egy idő után sokat romlott a rövidtávú memóriám, ami csak évek múltán javult meg, a gyógyszerek elhagyása után. Most 1 u.n. II. vonalbeli (régebbi) antidepresszánst szedek (ez a Triciklikus antidepresszánsok csoportjába tartozik) konkrétan Mellipramint szedek. De ennek a folyamatos hatása nálam csak 6-hét után alakult ki! Viszont nagyon hatásos és erős antidepresszáns.

Korábban már többször is legalább fél évig szedtem. És nem laposodott el tőle a hangulatom úgy mint az SSRI-k től (pl.:prozac) Ez a melipramin második vonalbeli antidepi szer, tehát akkor kell adni ha az SSRI-k nem hatnak. A TCA-k veszélyesebb mellékhatásprofillal rendelkeznek mint az SSRI-k, de szerintem a jobbak, és hatásosabbak, mint az "újabb" (SSRI) készítmények. Ha a TCA-k sem hatnak akkor a 3. vonalbeli szerek a MAOI-k jöhetnek szóba. Ha azok sem hatnak és súlyos depresszióról van szó akkor nem marad más mint az elektrosokk....

2011. máj. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
-az előző hozzászóló vagyok, csak hozzáfűzök egy pontosítást: az első antidepi szer ami nekem nem jött be hosszútávon az a Prozac volt (fluoxetin) ami SSRI készítmény és próbálkoztam még a Citaloprammal is, az is SSRI- típusú és az sem jött be....
2011. máj. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia !

6 éve szedek Paroxatot, jól vagyok, semmi mellékhatása nincsen.

2011. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én először Coaxilt szedtem, ami nem használt. Aztán jött a Rexetin, aminek szintén nem volt semmi hatása, sőt rosszabbul lettem tőle...Most Olwexyat szedek, de ez sem az igazi.
2011. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!