Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavarom van,2 hete alig...

Alvászavarom van,2 hete alig alszok valamit. Az orvos tritticot irt fel ez tényleg segít az alvásban? (legalábbis doki azt mondta hogy ettől majd jól alszom, meg máshol is olvastam hogy segít, mármint úgy értem hogy már első nap tudok vele aludni? )

Figyelt kérdés
Nem mertem kipróbálni sok minden miatt főleg a mellékhatások de már nem érdekel kiváltottam.

2014. szept. 24. 14:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Szorongás és egyéb dolgok miatt nem tudok gondolom,kialvatlanság miatt meg egyre inkább depressziósnak érzem magam.
2014. szept. 24. 15:29
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt sajnos, nekem hatott az Antidepreszáns jól érzem magam aludni is tudok. De egyébként sajnos tényleg igaz hogy nem mindenkinek jó ugyanaz a gyógyszer egyénfüggő, nincs más megoldás ki kell próbálnod. 2 hét mire hat addig kb semmit se fogsz érezni. Olyan még nálam nem volt, hogy a 0.25 ös Xanax töl ne aludtam volna valamit. De már évek oda nem szedek nyugatot sem. Nagyon kemény tud lenni ha az ember nem tud aludni. Jobbulást.
2014. szept. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kösz szépen, akkor addig az altató hatás se fog érvényesülni? mellé vehetek be fél szem altatót?
2014. szept. 25. 08:32
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
ezek a bogyók nem fogják megoldani a problémádat, legfeljebb függővé tesznek. sokkal jobban jársz ha a szorongás okát szünteted meg.
2014. szept. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy nem és tudom hogy az okát kell megszüntetni, de könnyű azt mondani. Nagyon sok stresszfaktor van az életemben ezekkel talán könnyebben átvészelem és könnyebben továbblépek és könnyebben kilépek ebből a rossz közegből amiben jelenleg vagyok. Mindenesetre ma beszélek egy természetgyógyásszal, reflexológussal aki nagyon jó elvileg szóval remélem mond valami biztatót
2014. szept. 25. 15:50
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Altatót ne szedj be károsítja az agyat.
2014. szept. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

én ugyan ebben a cipőben járok,több mint egy hónapja van ez,az a baj,hogy szorongok is mellé,de nem akarok antidepit szedni...tudom milyen rossz...én néha be-be veszek egy-egy altatót sajna...

egyelőre én is csak próbálkozom ezzel-azzal...ma vettem bérletet egy terembe,ahol futni fogok meg úszni járni...állítólag a napi mozgás nagyon jó,én most ebben bízok...ma voltam reggel úszni,a napközbeni szorongáson ez is segít szerinetm,de nyilván naponta kell csinálni,vagy pedig hetente többször...írok privit!

2014. okt. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

az mindegy, mennyire könnyű mondani, ha enm változik semmi, akkor az állapotod sem fog.


természetgyógyászok 1 része csak átverés, de ha hiszel benne, placebó módon is javít rajtad. de az igazi megoldást egy szorongásoldó szemléletváltás jelentene.

+ tudom hogy nehéz munkát találni de egy jobb közeg és több fizetés könnyebbé teheti az életet. ez azt jelenti hogy első a stresszmentesség és nem a kereset.


thát pl egy egészséges táplálkozás, meditáció és mozgás máris többet számítana mint bármilyen altató. nyilván ez sem szünteti meg a problémát azonnal, de legalább nem pakolsz rá további terheket. jobban jársz vitaminok és kiegészítők szedésével is mint gyógszerrel. feltételezem stressz mellett étkwezésed is összecsapod.


edzéshez nem kell pénz az étkezést leszámítva. utcán is lehet futni, sok helyen vannak parkok gépekkel, napi 1x legalább meg kellene emelni a vérnyomást, de legjobb lenne kardio tartományban lenni 20-30 percet.

az embert nem ara tervezték hogy egész életében 1 helyen üljön és napokig stresszelje, hanem hogy kb napi 4 óra fizikai munkát végezzen és legfeljebb napi 1 órát stresszeljen.

ezért megy tönkre mindeknki aki ennél többet vállal.

2014. okt. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
figyelj, oké értem amit mondasz, nekem bevált egyenlőre a szer jól alszok sokkal jobban mint eddig, átalszom az egész éjszakát, eddig nem aludtam semmit egész este hajnalig csak feküdtem. nem ismered az előéletemet nem kívánom hogy így érezz bármikor is de ami most lezajlik vagy inkább zajlott a fejemben a nem alvás miatt azt nem kívánom senkinek.
2014. okt. 2. 18:22
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
én leírtam mit kell csinálni, ha úgy döntesz, követed.
2014. okt. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!