Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne éreznem antidepresszá...

Mit kéne éreznem antidepresszáns szedésének első pár hetében?

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy másfél hónapja szedem (Sertagen és szedek mellé rivotrilt) de semmi különöset nem érzek tőle , nincs jobb kedvem de nem is vagyok depressziósabb az átlagosnál....

viszont a rokonaim azt mondják hogy jobban viselkedek mióta szedem

na akkor most én vagyok a hülye , vagy tényleg másik gyógyszer kéne és ez max a körülöttem lévőkre van placebo hatással? :P


2010. jún. 1. 01:07
 1/8 anonim ***** válasza:
nem. rivotriltól pl. valószínű másképp viselkedsz, mint egyébként. ezek sunyi szerek ám! a "varázsuk" abban rejlik, hogy észre sem veszed, ha adott esetben k.o vagy tőlük, viszont nagyon jó (állítólag) két pofára zabálni. volt akinek így "sikerült" megölnie egy embert. ha nem muszáj szerintem ne szedd őket, beszélj orvossal és lehetőleg próbáld elkerülni. ha megpróbálsz lejönni róla, nem kizárt, hogy rosszul leszel: bőrallergia, utcán elszédülés, úgy érzed, hogy megőrültél, elveszted az egyensúlyérzékedet, a szívedből mintha felfújt lufit csináltak volna. ez csak az, amit másokon láttam.
2010. jún. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az előzővel egyetértek... sajnos az antidepresszáns ugyanolyan függőséget okoz mint mondjuk a kokain. Persze ha indokolt a szedése(nagyon súlyos depressziónál),akkor kell, de ha megoldható a probléma máshogy is akkor szerintem ne tömd magad antidepivel.

Ahogy írod is: nem érzel különbséget.. szóval akkor minek szeded? Különbséget akkor sem éreznél ha csak cukorkákat ennél.

Egyébkéntmeg... én még sosem szedtem antidepresszánst, úgyhogy nem személyes tapasztalatból írok,csak erről tanulok fősulin.

2010. jún. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
50%
Akkor most én legyek büszke magamra , mert rájöttem hogy ez az egész nagy átverés és letettem az összes gyógyszert?Majd 4 évig szedtem napi egy cipralexet és elolvastam a depresszió gyár című könyvet és leraktam 1 hónap alatt folyamatosan csökknetve?
2010. jún. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

utolsó:

igen. büszke lehetsz!!:)

2010. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Sztem senkinek sem érdemes rászoknia!:D Csak mert a gyógyszer maffia szerint ez a megoldás:@:(
2010. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem az antidepi egy baromság
2010. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Az antidepresszánsok jelentős mértéke nem okoz függőséget. Eddig még hivatalosan nem bizonyították be, hogy bármelyik okozna. Amit szedsz az sem, és 2 hét alatt le lehet állni. Ha szorongásra / depresszióra / pánikra szeded, minimum 6 hónapig érdemes szedni,


a Rivotrilt pedig a tünetmentesség után elhagyhatod bármikor, pár hét alatt.

Az antidepresszánsok pl sertagen hatása 3-6 hét múlva alakul ki, ha szükség van a fentiek miatt valamire, és 8 hét után sem hat, érdemes váltani. Közben járj pszichoterápiára, mert a gyógyszer csak tünetmentesít, nem gyógyít, és visszatérhet a probléma az elhagyás után

2010. jún. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

nos,5 évvel ezelőtt depressziót állapítottak meg,cipralexet kaptam,folyamatosan jártam pszichológushoz.Jöttek újabb problémák,feltünt a volt párom,bele gondoltam h mennyi rosszat tettek ezek az emberek nekem (akik még ma is a barátaim )amikor együtt voltam vele.Nem akartam velük tovább barátkozni,nem akartam a volt pasim társaságát,fáltem ,h társaság előtt megaláz,hát eltávolodtam tőlük.Ha felhoztam az ottani csajoknak,csak azt mondták,"szard már le"így egyre távolabb kerültünk,de egyedül lenni sem volt jó.Akartam őket,meg nem is,kikészültem,a doki azt mondta parania---antpszichotikumot kaptam,ettől híztam 10-15 kilót.

Kezem lábam remegett,szóval szarul voltam.

Elolvastam a depresszió ipar című könyvet,azt gondoltam,baromság az egész gyógyszerezés.magamtól leraktam csökkentve inden gyógyszert.

Már 1 éve semmit nem szedek,nagyon ritkán veszek be egy rivotrilt,"ha gáz van"

megpróbálok új életet kezdeni,új munka,új barátok.

Véleményeket várok

2010. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!