Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kakás kérdés, és annál is...

Kakás kérdés, és annál is rosszabb, gyengeidegzetűeknek ne, de nem tudom mi ez?

Figyelt kérdés

2 hete mindig úgy jön ki, hogy szétrepeszti a nyílást, vérzik, így véres csík van a székleten.

az állaga nem másmilye,n mint mindig is volt.


mi lehet ez? hova menjek?


2014. okt. 17. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Aranyér.
2014. okt. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Aranyér. Kenőcs és kúp (pl. Reparon kúp és Aurobin kenőcs) csodákat tesz. Néhány nap alatt rendben lesz.
2014. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"pl. Reparon kúp és Aurobin kenőcs"


az "és"-t tutira vegyem, nem elég csak kenőcs?

2014. okt. 17. 12:32
 4/13 klaki válasza:
100%
Ez sajnos aranyér, kezelhető, de sajnos ugyan úgy visszatér. Még műtét után is!
2014. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül aranyér. Ha úgy érzed, hogy repeszti a nyílást, akkor végbélrepedés lehet inkább. Én is azt hittem, hogy aranyér, ha kentem kenőccsel, jobb lett. Aztán végül elmentem proktológushoz, azt mondta, hogy ez végbélrepedés, és azért jött ki újra és újra, mert nem a megfelelően kezeltem. Szóval adott izomlazító kenőcsöt, és végbéltornát kellett megtanulnom és csinálnom. Azóta jól vagyok. Szóval szerintem nem ártana elmenned orvoshoz.
2014. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat most olvasok róla

érdekes, hogy gyenge kötőszövet a felelős, értágulat meg hasonlók és közben műthető..

2014. okt. 17. 12:42
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi utolsó


kb 5 hónapja szültem, érdekes hogy most jöhet ki..

de van olyan is, hogy tünetmentesség(lehet korábban az voltam)


szóval a dokitól félek, mert olyanokat írnak, hogy felnyúl gumikesztyűs ujjal kitapintani és az fáj, de engem már a felnyúlkálás is elborzaszt!

2014. okt. 17. 12:44
 8/13 A kérdező kommentje:

a végbélrepedés is ilyen

és mit találtam?

"a maga által elkezdett, nem megfelelő oki, aranyérkezelés (kúpok, krémek) a végbélrepedést feleslegesen fenntartja, tovább rontva a lelki, néha a testi állapotot."

2014. okt. 17. 12:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Látod, ezért mondtam, hogy menj el. Tényleg lehet kezelni, nyilván egy kicsit kellemetlen, hogy az ember fenekében turkálnak, sőt fájdalmas is lehet, de nekem megérte, mert segített. Fontos, hogy az okot kezeljék, tényleg fölösleges aranyér kenőccsel kenegetni, ha repedés.
2014. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez nem aranyér, hanem végbélrepedés lesz, sajna azt nem tudod kikezelni kenőcsökkel, menj el sebészetre, ő ad beutalót ha kell protológushoz.

Nekem is felnyúlt gumikesztyűvel a sebész és körbetapintotta belül, hogy nincs-e ott valami kóros dolog, de csak enyhe fájdalmat éreztem, mivel be volt gyulladva, ha neked nem gyulladt, akkor nemigen fog fájni, nyugodtan menj el, mert majd ott kapsz rá megfelelő kezelést, ellenkező esetben a repedés minden székletnél fájdalmat és vérzést fog okozni.

2014. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!