Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek? Évek óta orrcseppf...

Mit tegyek? Évek óta orrcseppfüggő vagyok, és egyre rosszabb a helyzet. Nem tudok mit csinálni, már heti egy üveg elfogy.

Figyelt kérdés
Le akarok vele állni, tudom, hogy rosszat tesz! Viszont ahogy abbahagyom, ha csak pár órát nem használom, már fuldoklok... Már ott tartok, hogy aludni sem tudok. Fekve már az orrcsepp sem segít. Megőrülök! Közben viszont már fáj, csíp, vérzik, és szagokat sem érzek rendesen. Van ebből kiút? Ez olyan, mint valami drogfüggés? :(
2014. okt. 7. 21:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
SZenvedélybeteg vagy, beszélgess egy pszichológussal.
2014. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem szenvedélybeteg vagyok, hanem el van záródva a bal orrlyukam szinte teljesen! Mindig... Egy hajszál nem férne bele.
2014. okt. 7. 21:19
 3/17 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál? Lehet orrsövényferdülésed, asztmád, allergiád stb. Az orrcsepp tüneti kezelés.
2014. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Orrsövényferdülésem sajnos van, de annyira nem nagy mértékű, legalábbis mikor kb. egy éve voltam, akkor ezt mondták. (Orrcseppet használtam már akkor is) Nem tudom, egy év alatt ennyire romolhatott-e? Vissza fogok menni persze, csak sajnos a munkám miatt ezt nem olyan egyszerű kivitelezni, mivel oda is csak munkaidőben lehetne, viszont nem tudok erre szabit kivenni. :( De majd kitalálok valamit.


Polipot nem láttak benne amúgy. (Egy éve legalábbis, nem tudom, azóta pl. kifejlődhetett-e?)

2014. okt. 7. 21:32
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez amúgy komoly probléma.Tényleg olyan mint a drog. Rávagy szokva és ha nem használod jönnek a pszichés tünetek. Keress fel egy szakembert!
2014. okt. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

De értsd már meg, hogy nem pszichésen nem kapok levegőt, hanem elzáródik az orrlukam!

Belenyúlok, és érzem, hogy összezárt. Próbáltam vizet felszívni az orrcsepp helyett, és kifolyt, mert egyszerűen annyira zárt az orrluk, hogy nem ment be! Ez nem lehet pszichésen.

Én nem vagyok hajlamos (konkrétan sosem fordult még elő) bármit bebeszélni magamnak, sőt. Én kibeszélem. Szinte sosem vagyok beteg. Nem hisztizek különféle betegségeken.

Ez viszont egy komoly probléma, amivel eszemben sincs pszichomókushoz fordulni, hanem arra lennék kíváncsi, hogy esetleg valakinek az orrcseppen kívül mi az, ami működött?

Vagy próbálkozzak másikfajta cseppel először?


Elhiszem, és sajnos tudom, hogy már rá is vagyok szokva, viszont ennek a kiváltó oka nem lelki, hanem az, hogy az állandó dugulás miatt egyszerűen kénytelen voltam folyton használni. Olvastam, hogy a végén ront a dolgon, és megnöveli a nyálkahártya méretét. Szerintem nálam ez történt, de simán abbahagyni nem tudom, mert akkor szó szerint megfulladok.


Ezért várnék tippet arra, mivel kezdjem el fokozatosan kiváltani.

2014. okt. 7. 21:41
 7/17 anonim ***** válasza:
fordulj orvoshoz, tartósabb használat esetén maradandó károkat okozhat
2014. okt. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát, az lesz. De gondoltam, csak van valakinek ötlete, hogy addig is mit tegyek.

Mivel most még egy ideig biztosan nem fognak nap közben elengedni a munkahelyemről... (Szerintem januárban lehet esélyem talán legközelebb.)

2014. okt. 7. 21:53
 9/17 anonim ***** válasza:

"elzáródik az orrlukam"

tönkretette az orrcsepp a nyálkahártyát... azért van

hasonló volt nekem is, a klinikára menj, fül-orr-gége- nekem műtét után teljesen rendbejött, azóta 1 csepp orrcsepp sem vagyok használni (visszajött a szaglásom is) bővebben privben,ha érdekel

2014. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

És műtét nélküli megoldás is lenne? Azt nagyon nem szeretném...

Viszont olvasgattam másik fórumot is, és rájöttem, hogy rengeteg ember szenved ettől. :o Azt hittem, egyedül vagyok.


Ott vannak tanácsok is, hogyan lehet abbahagyni, és valóban az derül ki, hogy a csepegtetéstől is lehet ez a borzasztó dugulás. Amikor elkezdtem, lehet, hogy tényleg megfázás miatt volt, de azóta meg lehet, hogy csak folyamatosan romlik a sok orrcsepp miatt.


Viszont abban mindenki egyetért, hogy hirtelen csak úgy abbahagyni nem lehet, mert megfullad az ember. Ezért tanácsolják, hogy átmenetileg térjünk át másra, meg mindenféle "praktika" van. Hát, ki fogom próbálni őket. Hátha... Ennél rosszabb már úgysem lehet. :(

2014. okt. 7. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!