Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan szokjak le erről?

Hogyan szokjak le erről?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. És állandóan bebeszélem magamnak hogy rossz tanuló vagyok. 8 tantágyból szin ötösre a többiből 4 vagyok mégis bebeszélem magamnak. Töri versenyre is visz a tanár rögtön jött bennem a gondolat úgyse érek el helyezést mert rossz tanuló vagyok. Angolból is csak 5-m van mégis állandóan azt mondom magamról hogy szar vagyok abból is. Hogyan lehetne ezt kezelni? A haveromat is sajnálom már hogy egy jól tanuló osztálytársának kell állandóan bizonyatnia hogy jó tanuló.

Régen amúgy sokat gépeztem és bebeszéltem magamnak hogy a számítógép tönkretette az agyamat, nem fogok többet tudni tanulni elfelejtem amit eddig megtanultam stb. Ez a mostani lehet hogy ennek az utószele. Régen féltem hogy a gép roncsolta az agyam ezért beszélem be magamnak hogy rossz tanuló vagyok.


2014. dec. 25. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Beszélj erről anyukádékkal.
2014. dec. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Anyukám fél éve halott, tesómmal beszéltem erről de ő azt mondta nincs bajom. Én nem vagyok benne biztos de mindegy
2015. jan. 4. 21:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem szeretnélek megsérteni, de hacsaknem jóval idősebb testvéred van, ő nem biztos, hogy fel képes ismerni most a problémádat. Részvétem anyukádért, apukáddal vagy valamelyik nagyszülőddel nem tudsz beszélni? Sulipszichológus van? Ha egyik sem kivitelezhető, akkor én valamelyik megbízható tanárommal beszélnék, akiről tudom, hogy biztosan megbízhatok benne (pl. osztályfőnök).

De miért beszéled be magadnak, hogy a gép rontja/rontotta az agyadat? Miért gondolod ezt? Egyidős vagyok veled, én is elég sokat gépezek mostanában, de egyáltalán nem vélem úgy, hogyha tartok mértéket árt nekem. Jó tanuló vagyok mellesleg.

Nem vagyok pszichológus, de nekem úgy látszik, önbizalomhiányod van, és segítséget kellene kérned sürgősen, mert nem biztos, hogy ebből magad is ki tudsz lábalni.

Egy lány

2015. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!