Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A tüszős mandulagyulladás...

A tüszős mandulagyulladás elmúlik antibiotikum nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon antibiotikum ellenes vagyok,mert mindig fáj tőle a hasam,ráadásul a hüvelyflórámat is mindig elintézi, így adott a gombás fertőzés, meg alapból nem vagyok ez a gyógyszeres.

Van valami módszer, amivel könnyebben át lehet vészelni?

Napi 1000 mg C-vitamint szedek, tantum verde cukorkát szopogatok,ez nagyon jó,mert lezsibbasztja az egeszet.

Van ezeken kívül valakinek ötlete?



2015. jan. 1. 09:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Természetesen elmúlik, ha viszont gyenge a tested akkor gyulladás tovább terjedhet elvileg. Gondolom amikor a szívre húzódik, akkor az rossz. Ezt csak azért írom le, mert ezzel szokták megideologizálni az antibiotikum szükségességét például mandulagyulladásnál.


Ne 1 g c-vitamint fogyassz, az nekem kb. csak a reggeli folyadékpótlásomban is benne van úgy, hogy egészséges vagyok.


3-6g c-vitamin a normál adag egy napra, neked úgy 8-10g.


Télen d-vitamint is szokás pótolni, enélkül sajnos nem működik úgy az immunrendszerünk ahogyan kellene.


Jobbulást kívánok!

2015. jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Antibiotikum probiotikummal. Én tavaly voltam benne, a doki még neomagnolos gargalizálást javasolt.

2 deci vízben negyed tabletta, és tilos lenyelni.

[link]

2015. jan. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 szamo77db ***** válasza:
54%
Rengeteg bajom volt a mandulámmal. Tüszős is volt, nem is egyszer. A gyermekorvos azt monta, egyek sok pirítóst, mert az ahogy nyelem le, kiszúrkálja a gennyes hólyagokat A manduláimon. Próbáld ki, talán segít. Aztán 32 éves koromban nem volt mit tenni, ki kellett venni a mandulámat, mert állandó gyulladásban volt, csomókban hullott a hajam, fájtak az ízületeim és a szívemet is károsíthatta volna később. Ha a doktornő, aki éveken át kezelt, a spatulával megnyomta manduláimat, genny folyt belőlük.
2015. jan. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A hasfájást meg tudod előzni, ha antibiotikum szedése alatt és még utána 1-2 napig probiotikumot is szedsz, pl. Normaflore, napi 2 ampullával úgy, hogy az antibiotikum és a probiotikum bevétele között legalább 2 óra eltelik. És nem borul fel a bélflórád egyensúlya és nem fog fájni a hasad.

A patikában lehet kapni hüvelyflóra helyreállító készítményt, kúp, kapszula, tabletta, van egy Protexin Gynophilus elnevezésű, az nekem mindig bevált, ezt a teljes antibiotikum kúra alatt, ha hüvelyben alkalmazod, akkor nem lesz hüvelygombád.

Tehát ezeket meg lehet előzni.

Viszont egy bakteriális, gyulladásos betegséget antibiotikum nélkül piszok nehéz és veszélyes átvészelni. Konkrétan valóban nagymértékű gyulladásod lehet, szövődmények lehetnek, akár tüdőgyulladásod is lehet, másról meg nem is beszélve.

Én bizony mindig beszedem az antibiotikumot, ha egyszer olyan bajom van és azt írják fel! A háziorvosom sem ír fel ok nélkül soha antibiotiumot, viszont ha egyértelműen bakteriális eredetű a fertőzés, akkor az kell, hisz az pusztítja el a baktériumokat.

És én, mikor ezeket használom antib. szedése mellett, nem fáj a hasam és nem lesz hüvelygombám sem!

2015. jan. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

A búzaevés biztos, hogy nem jó a krónikus gyulladásokkal vívott harcban, a glutén miatt :(


Sajnos az étkezésünk az immunrendszerünkre is hatással van, a vitaminpótlás mellett ez a másik, amire figyelni kell. A bélflóránk összetétele is a táplálkozástól függ (márpedig ez az immunrendszerünk részét képezi) a gyomorsavszintünk is függ a táplálkozástól, és autoimmun folyamatoknál is sok dolog múlik a táplálkozáson. Ezért nem annyira jó a pirítós (búza) ha nagyban gondolkodik az ember. Mármint egészben, és hosszú távon.


Ki tudja, ha egy gyereknek inkább azt mondaná az orvosa ne egyen búzát, de fogyasszon több gramm c-vitamint, mire lehetne képes egy csomó ember szervezete akik egyébként évről évre csak rosszabbul vannak.

2015. jan. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Az a baj,hogy szerintem már csak hétfőn lesz az orvosom és addig ugye van pár nap,de ha addig nem javul a helyzet,akkor elmegEk. :)

A neomagnol helyett a hyperol tabletta is jó? Csak mert az van itthon. :)

Ijj,nekem kb. 4 éve fosszalkodik a mandulám,de nagyon max. Évente egyszer gyullad be,most viszont nehezen akar elmúlni. :(

2015. jan. 1. 10:16
 7/18 anonim ***** válasza:

Orvos sok újat hétfőn sem fog mondani (de kedden sem, gondolom :)


Krónikus gyulladásokról, megfelelő immunitásról, vitamin bevitelről nézelődjél szerintem! :)

2015. jan. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tényleg nem fog,de ha indokoltnak látja az antibiotikumot és nincs más választás,akkor beszedem,mert a fülemre is sugárzik a fájdalom az érintett oldalon. :(
2015. jan. 1. 10:21
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyógyszerellenes vagyok, de ha baci okozza, én nem szórakoznék vele (ha vírusos, akkor nyilván nem jó rá az antibiotikum, de egyébként lehetnek egész komoly szövődmények is -- nekem egyszer ráment a tüdőmre, mert nem váltottam ki a gyógyszert és egy hónapig nyomtam az ágyat, de lehet ennél komolyabb baj is... Persze, nem riogatni akarlak, de én vigyáznék ezzel... Egy tenyésztés kideríti, hogy vírud-e vagy baci.)
2015. jan. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
5. Gluténérzékeny vagyok,úgyhogy azt alapból nem eszek. :)
2015. jan. 1. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!