Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon sok éve tartó alvásprob...

Nagyon sok éve tartó alvásproblémám van, sosem tudom magam kipihenni, bármennyit is alszom. Semmi nem segített, valamilyen megoldás?

Figyelt kérdés

Hiába alszom akár 8-9 órát, nem tudom magam kipihenni, vagy azért, mert lefekvés után 2-3-4 óra múlva felébredek, vagy azért, mert eleve fáradtan ébredtem, bármennyit is aludtam. Napközben pedig állandóan fáradtságtól szenvedek. A jobb eset, ha éjszakai felébredés után vissza sikerül aludni, vannak ilyen időszakok, ezek rövid ideig tartanak, pár hétig, általában vissza sem sikerül aludni, pedig rendkívül fáradt vagyok. Intenzív edzés után is ugyanez a helyzet. Már 22 óra előtt lefekszem, mert ha 22 óráig nem aludtam el, utána már hajnali háromig nem is szokott ez sikerülni. Összes erre való (és reklámozott) patikai vény nélküli készítményt kipróbáltam, sőt, vényre kaphatót is, az sem segített, hosszú ideig nem is akartam szedni, mert nem szeretnék függővé válni ilyen szerektől. Különféle MLM értékesítés útján beszerezhető termékeket is kipróbáltam, amelyekről azt mondták hogy "az a tuti", de hiába, valamint nekem nincsen pénzem a felesleges kísérletezgetésekre, a méregdrága termékekre amelyek mögött csak az van hogy "hátha segít". Alváscentrumban történő vizsgálat szervi problémát nem mutatott. Melatonin sem segített.

Nem dohányzom, kávét, alkoholt nem fogyasztok, nem olvasok olyan regényeket, történeteket amelyek felzaklatnának, ilyen filmeket sem nézek. Bármilyen ötlet érdekelne, van valaki akinek hasonló problémája volt és megoldotta?



2015. jan. 1. 10:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Teljes vérkép vizsgálatkor minden rendben volt, pajzsmirigy is.

Ha alváshigiénés probléma lenne, akkor nem jelentkezne mindenütt (nyaraláskor is stb). A napközbeni aktivitás is hiába.

Bármilyen ötlet ami még itt nem hangzott el, érdekelne.

2015. ápr. 11. 10:23
 12/20 anonim ***** válasza:
2015. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én is ilyen problémával küzdök illetve küzdöttem. Nekem a mozgást,az olvasást meg a pszichológust javasoltak legutóbb de volt amikor gyógynövény eredetűt de nem használt. Aztán kiderült először ,hogy disztimiám van néhány éve meg ,hogy depresszióm . De bármitől lehet. Frontok,betegségek,változó idejű kelés,fekvés
2016. máj. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Alváslaborba menj el, ez legyen az első lépés. Ha az nem használ, akkor próbáld meg a különböző mediációs technikákat, most a mindfullness-t ajánlják nagyon.
2016. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Mindkettőn túlvagyok.
2016. szept. 27. 18:48
 16/20 anonim ***** válasza:
Pszichiáternél még pszichológusnál voltál vagy szégyelled? Szerintem először a TbSt próbáld meg vagy ha nem akarsz valamiért olyanra menni menj magánba!
2016. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Igen, voltam, különféle relaxációs módszereket próbáltam de nem segítettek.
2016. okt. 22. 21:06
 18/20 anonim ***** válasza:

És az alváslaborban milyen lett a hypnogramod? Ki kezelt? Szervi elváltozást nem találtak? Úgy gondolom, hogy ha idegesség miatt van ez, akkor a meditáció tényleg segíthet, viszont természetesen nem egy-két alkalommal, hanem hetek, hónapok gyakorlásával lehet helyreállítani a problémát.

Egyébként nekem is sok éve tartó alvászavarom volt, most autogén tréninggel kezelnek, azóta sokkal jobb. Ezen kívül ami nekem sokat segített: szigorú napi rutin, sport, jóga, orbáncfű tea, magnézium, b-vitaminok, matraccsere, párnacsere, lefekvés előtt egy kiadós szellőztetés és viszonylag hideg szoba nem túl vastag takaróval. De a két legfontosabb mindenképp az, hogy közel azonos időben fekszem minden este, illetve ha tehetem, relaxálok.

Remélem rendbe jössz, tudom mennyire rossz, amikor folyton fáradt vagy. :(

2017. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha semmi sem használ, akkor kizárólag átmenetileg!!!!! használhatsz szerintem valamilyen nyugtatót. (xanax, rivotril)
2017. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Írtad, hogy rendben van a pajzsmirigyed. Csak TSH-t néztek? Általában csak azt néznek egy rutin laboron, ami nagy hiba. A T4 és T3 értékeket is nézni kéne - erre orvoson keresztül elég kicsi az esélyed, ergo magánlaborban kéne megnézetned.

Könnyen lehet, hogy a TSH normális, mégis probléma van a pajzsmiriggyel, a tüneteid teljesen erre utalnak. Lehet T3 felszívódási zavar is a háttérben, ezért jó lenne reverz T3-at is nézetni.

Sőt, lehetnek ezek a hormonok a ref határon belül is akár, akkor is jelen lehet probléma, mert az egymáshoz viszonyított arányuk is fontos.

D3 vitamin szedése nagyon ajánlott a mi éghajlatunkon. Már önmagában ez nagyon pozitív változást tud előidézni. 2-3000NE/nap mennyiség a minimum javasolt.


A fáradtságod oka lehet még kortizon probléma is, azaz mellékvese kifáradás.

A cukrod is rendben lehet, de közben az inzulinod nem - inzulinrezisztencia is állhat a háttérben. Ezt egy 3 pontos OGT terheléssel lehet ellenőrizni, szintén magánlaborban, mert Tb-re nem fogsz beutalót kapni.


Én mindenképpen az endokrin rendszer vizsgálatával kezdeném nálad a probléma keresését.

2017. ápr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!