Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segitenetek? Gyomorproblema!

Segitenetek? Gyomorproblema!

Figyelt kérdés

Meg oktober elejen kezdodott, hogy gyomorsavam volt, aztan elmult es elkezdett fajni a gyomrom. Irt fel a haziorvos esomeprazolt, amit szedni kell 3 honapig es fokozatosan csokkenteni.

Segitett is, dietaztam is. Aztan jottek az unnepek is mar nem dietaztam, gyogyszert szedem megis elkezdett megint fajni gyogyszer mellett.

Nagyon felek nehogy fekely legyen a vege. Egy szelet sutemenyt sem ehetek. Meddig lesz ez igy?


Aki ilyen problemaval kuzd mennzi ideig szedi a gyogyszert es egesz evben vagy szunetekkel?

Tapasztalatokat varok, mi lehet a gond?

Gyereket is szeretnek mielobb, azt hittem elmulik. De igy gyogyszer mellett nem hiszem lehet.


2015. jan. 5. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled, a sok gyomorsav nagyon kellemetlen tüneteket produkál. Gastroenterológust ajánlok, egy tükrözéssel nagyon sok mindent meg tud állapítani, diétát vagy gyógyszert előírni. A gyerekvállalásról is beszélhetsz vele a gyógyszerek miatt.

Amúgy a süteményt miért nem eheted?

Javulást

2015. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
En ugy gondolom a sutemeny csinalta, mert az edes. Oszinten nem tudom, de az unnepek alatt nem dietaztam (mar ugy ereztem jol vagyok) es sajnos gyogyszer mellett kb 4 napja faj a gyomrom foleg etkezes utan.
2015. jan. 5. 12:59
 3/7 Trafó1 ***** válasza:

Ne aggódj, szerintem nem gyógyultál ki az előzőből teljesen és vissza ejtetted magad, mikor tünet mentes lettél diétázhattál volna még egy kicsit, most hosszabb ideig fog tartani a rendbejöveteled, azért nézesd meg magad a dokival, a gyomorfekély gyógyítható ha vigyázol magadra.

Diétázz, egyél keveset de rendszeresen, kerüld a savat csináló étrendet, szedjél savlekötőt, és ne vacsorázz be, ne igyál kávét, szénsavas üdítőket, valamint gyümölcs leveket, lehetőleg csak vizet igyál. Kerüld a fűszeres ételeket és a gyümölcsöket.

Jobbulást.

2015. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tobb mint 2honapig dietaztam. akkor mennyi ideig kell? Mennyi ido hogy helyrejojjek? Elvagyok szomorodva, mert annyira szerettem volna mar egy babat es mindig van valami.
2015. jan. 5. 13:23
 5/7 A kérdező kommentje:
Azert is aggodom, mert sajnos van ra hajlam a csaladban, apukamat meg muteni is kellett, mikor en meg gyerek voltam.
2015. jan. 5. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajna ha refluxos vagy, gondolom attól féj a goymrod és mar a sav, akkor az soha nem múlik el, csak vannak csendesebb időszakok és mindig előjön újra ha nem vigyázol és nem diétázol. Én 4 hónapig szedtem Controloc tablettát, diétáztam, elmúlt, de időnként mindig előjön újra.
2015. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hat ez nem hangzik tul jol. En esomeprazolt szedek harom honapja es az a szomoru, hogy igy gyogyszer mellett jott elo ujra. Pedig most kellett volna csokkenteni a gyogyszert, hogy kisebb mg-ban szedjem.
2015. jan. 5. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!