Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívizom gyulladás után...

Szívizom gyulladás után milyen esélyekkel lehet újra sportolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudni kell rólam, hogy heti 3X fociztam, 2X kettlebelleztem és egészséges életmódot folytattam. 4 hónapja szívizomgyulladást kaptam egy vírustól és az orvos azóta eltiltott minden sporttól és emelgetéstől. Az ekg-m már 2 hónapja teljesen jó, de az orvos fél órát beszélt nekem mindenféle sportolóról, akik meghaltak szívleállásban. Februárban megyek kontroll MRI-re. Volt már valakinek hasonló betegsége? Vissza lehet térni a sporthoz a későbbiekben?

2015. jan. 21. 03:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt! Ha kérdésed van írj nyugodtan, biztosan tudok segíteni!
2016. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phantunnel ***** válasza:
Ez nem játék. Sok mindentől függ, hogy mi lesz veled a továbbiakban. Könnyen meglehet, hogy megfázás, pláne láz ellenére te szüneteltetted a sportot és ezért kaptad. Vedd nagyon komolyan, amit az orvos mond! Ha nem vársz elég időt és nem pihensz, a második szívprobléma hirtelen jöhet és lehet, hogy a temetőben végzed. Ez nem puszta ijesztgetés. Kérdésedre a válasz, igen, ha szerencséd van és betartod az utasításokat, akkor van rá esély, hogy újra sportolhatsz, de a versenysportot és a túlzásba vitt hajszolást nem biztos hogy kéne erőltetned. Ha vigyázol magadra van esély, hogy a későbbiekben nem lesz szívproblémád és teljes életet élhetsz. Én nekem volt egy komoly szívizomgyulladásom és a biztonság kedvéért 2 évet vártam. 2 év kihagyás után újra tudtam kezdeni a súlyzós edzést. Ez egyébként örökletes, a családomban már volt legalább 2 ilyen eset. Mind 2 személy 70 év körüli kort élt meg és egyiknek sem szívprobléma okozta a halálát.
2017. okt. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!