Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visual Snow, lehetséges, hogy...

Visual Snow, lehetséges, hogy egyre erősödjön? Mi befolyásolja? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Születésem óta tudok erről a betegségemről, de csak most tudatosult bennem nemrég, hogy ez nem normális. Eddig azt hittem mindenkinél van valamilyen szintű "statikus" látás, azt, hogy a sötétben semmit sem láttam miatta, betudtam farkasvakságnak, mivel apámnak az van, gondoltam megörökölhettem.

A múlthéten aurás migrénem volt (többször is volt korábban - talán van köze hozzá) és miután múlni látszódtak a tünetek, azt vettem észre, hogy talán kicsit megnőtt a vibráló pontok száma. Több ismerősömmel is beszéltem akik azt mondták szinte semmilyen szemcsét nem tapasztalnak, még zavaróan kevés fényben sem. Kutattam a neten míg találtam egy videót ahol bemutatják milyen egy ilyen betegségben szenvedőnek a látása és mintha csak az én szememmel rögzítették volna a felvételt.

Szóval most már szinte biztosra veszem, hogy én is ebben szenvedek. Így látok mióta az eszemet tudom, de most talán mintha felerősödött volna, nehézséget jelent az olvasás, sötétben még rosszabbul látok.


Voltam a szemészeten de azt a megállapítást közölték velem, hogy semmi bajom.


Lehetséges, hogy felerősödtek a tünetek, vagy csak bemagyarázom magamnak/csak erre figyelek mióta tudok róla?


Esetleg van ami befolyásolja? Cigi, kávé, stb.

Kinek mi a tapasztalata?



2015. febr. 25. 12:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én nagyon arra gyanakszom, hogy valami vér ellátási probléma áll mögötte. Mert általában éjszaka közepén felkelve a legdurvább, de látok tőle.


Én most tanultam vezetni, nagyon féltem mi lesz éjszaka. Észre sem vettem sötétben vezetéskor, hogy zavarna is ez a dolog :)

2015. okt. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
29%
ez a visual snow syndroma. nem veszélyes. ha nem kezeled rosszabb lehet(kezelés allat szemcseppet értek). mindeknek. ez a visual snow a szemben lévő fehérje vagy v.mi. Csak de érzékenyeb vagy rá és látod. a migréneseknél gyakorribb.
2016. dec. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Szorongástól illetve energia a italtól koffeintől bepöröghet az agyad.
2016. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
mindenkinek van visual snowja de nem mindenki látja ez csak a szembelévő fehérje nyugi nem veszélyes. ne foglalkozz vele ne szorongj és nem veszed észre. csak akkor látod ha erre gondolsz. az agyad a te írányításod allat áll. nyugtatót ne szedj rosszabbít rajta.
2016. dec. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
100%
Nekem 4 éve kezdődött. Eleinte azt hittem túl sokat nézem a számítógépet és azért van, voltam szemésznél, neurológusnál stb. Mrt készítettek és azt mondták ez pszichoszomatikus szedjek nyugtatót. Bele is nyugodtam, viszont nagyon sok stressz ért azóta, rossz élethelyzetbe kerültem, talán ezért fokozódott, mindig próbáltam túllendülni rajta. Egészen mostanáig.. év elején elkezdett zúgni a fülem, jöttek újra a vizsgálatok, amit magam intézgettem mert a háziorvos hülyének nézett. Az eredmények ugyanazok + mindenki vonogatja a vállát, csóválja a fejét. A stressz mindenképp fokozza, nekem most halt meg egy családtagom és nagyon sokat szorongtam. Belobbant az egész, attól félek h nem tudok dolgozni mert annyira ugrálnak a monitoron a betűk. Komolyan életemben nem voltam még ennyire mélyen. Aludni se tudok annyira szorongok és már akkor is zúg az egész fejem. Ha lecsukom a szemem sötétben Akkor is látom már a villogó foltokat. Nektek is ilyen? Fogalmam sincs mi lesz velem. Pár nap múlva megyek szemideg vep vizsgálatra, azt még egyik orvos se nézte. Kapok nyugtatót, aztán ki tudja mi lesz. Amitől kialakulhatott szerintem: előtte sokat fájt a fejem lüktető jelleggel + sokat szorogtam. A fejleményekről írok makd, ha valakit érdekel.
2017. nov. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Nem fognak szemideg vizsgálaton sem találni semmit, ez van, és valakinek elmúlik, valakinek nem az idő előre haladtával. Hallottam olyan történetet, hogy ez a visual snow + tinnitus kombó egy matrac kicserélésével elmúlt.
2017. nov. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Mester55 válasza:

Nekem ugyan ez van.

Pár éve kezdődőtt lehettem vagy 7 éves

Most vagyok 13 éves.

Igazából szerintem nekem nem ilyesmi féle problémám van

Igaz, hogy én is látok sok sok kicsi pontot. De nekem csak ez az egy van (Az, hogy sok kicsi pontot látok) más nem pl fülzúgás,fejfájás,látásvesztés,hányás) stb stb.

Én arra tippelnék, hogy a nagyon sok számítógépezes miatt történik ez a szememmel/agyammal.

Tudni illik, hogy már akkor is majdnem 8 órákat gépeztem amikor óvodába jártam és most is szerintem még többet is.

Nálam az a probléma, hogy kifárad az agyam a szemem.

Ugyebár ha egy játékkal játszok akkor csak a képernyőm. nézem 1 pontot nézek csak.

És ha van olyan, hogy elalszok pl hajnal 3 kor és felkelek délben az semmit nem segít.

Ha az agyam van kifáradva vagy a szemem akkor szüneteltetni kellene nekem talán 1 évig a gépezést.

Szóval ja.

5 év alatt nem súlyosbodott semmit nem csinált.

Ajánlom a sok pihenést. Volt amikor 3 napon keresztül hamarabb be mentem és jóóól kialudtam magam akkor sokkal sokkal jobb volt. :)

2019. jún. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Lehet neked privatba irni?
2022. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Jutott azóta valaki valamire? Gyógyulási esély? Állítólag idegrendszeri alapú,nem szemészeti.
2023. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a fejlemény, nektek javult?
2023. máj. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!