Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visual Snow, lehetséges, hogy...

Visual Snow, lehetséges, hogy egyre erősödjön? Mi befolyásolja? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Születésem óta tudok erről a betegségemről, de csak most tudatosult bennem nemrég, hogy ez nem normális. Eddig azt hittem mindenkinél van valamilyen szintű "statikus" látás, azt, hogy a sötétben semmit sem láttam miatta, betudtam farkasvakságnak, mivel apámnak az van, gondoltam megörökölhettem.

A múlthéten aurás migrénem volt (többször is volt korábban - talán van köze hozzá) és miután múlni látszódtak a tünetek, azt vettem észre, hogy talán kicsit megnőtt a vibráló pontok száma. Több ismerősömmel is beszéltem akik azt mondták szinte semmilyen szemcsét nem tapasztalnak, még zavaróan kevés fényben sem. Kutattam a neten míg találtam egy videót ahol bemutatják milyen egy ilyen betegségben szenvedőnek a látása és mintha csak az én szememmel rögzítették volna a felvételt.

Szóval most már szinte biztosra veszem, hogy én is ebben szenvedek. Így látok mióta az eszemet tudom, de most talán mintha felerősödött volna, nehézséget jelent az olvasás, sötétben még rosszabbul látok.


Voltam a szemészeten de azt a megállapítást közölték velem, hogy semmi bajom.


Lehetséges, hogy felerősödtek a tünetek, vagy csak bemagyarázom magamnak/csak erre figyelek mióta tudok róla?


Esetleg van ami befolyásolja? Cigi, kávé, stb.

Kinek mi a tapasztalata?



2015. febr. 25. 12:19
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Újként becsatlakozok: még ált suli alsóban kezdtem látni, eleinte nagyon zavaró volt. Most világosban már szinte észre sem veszem, a sötétben viszont nem látok jól. Ahol fényforrás van tiszta fénnyel (pl képernyő, nem pedig ilyen kis eszköz ledje stb), ott minden ok, de a sötétség erős hangyafoci. Bs, hogy az arra való koncentrálás miatt látja csak az ember. Az tuti, hogy ezer dolgom van, még ha sötétben settenkedek is, nem filózok ezen, mégis ott van.

Ami biztos, hogy a terhesség, szülés hozhat elő új dolgokat. Tökéletes vérnyomás mellett alakult ki terhességem utolsó trimeszterében szikralátás (nem preeklampsia miatt), és ugyan csak ritkán, de időnként meg-meg jelenik.

2023. okt. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!