Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Amióta megműtöttek kis koromba...

Amióta megműtöttek kis koromban vakbéllel refluxos vagyok. Egyre rosszabb! Már minden gyógyszert megpróbáltam de semmi nem használ. Nagyon rosszul érzem magam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2015. máj. 3. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A reflux a szervezet takarító mechanizmusa. A nyelőcső redőiben megtapadt ételdarabkákat öblíti le.

Esténként gyűszűnyi házi pálinkával tünetmentessé lehet tenni. Az üzletekben kapható tiszta-szeszes italok nem alkalmasak erre a célra, mert nem oldják a kátrányszerű ragasztót. Csak is az otthon elkészített pálinkában lehet bízni, amit valódi érett gyümölcsből főzünk.

2015. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dakar válasza:
100%
próbáld ki a pantoprazolt orvos írhatja ki
2015. máj. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az #1-es hülyeségeket írt, a pálinkától, vagy egyéb alkoholtól csak sokkal rosszabb lesz!


A reflux oka, hogy a gyomorszáj rosszul zár, emiatt savas gyomortartalom jut a nyelőcsőbe, ami marja a nyálkahártyát. Az alkohol lazítja a gyomorszájat, ezért még több savas anyag kerül a nyelőcsőbe és az alkohol önmaga is tovább marja a sérült nyálkahártyát.


Hosszútávon a különféle savcsökkentők jelenleg a legjobbak, amit orvos ír fel. Amúgy is ajánlott az orvosi kivizsgálás, mert pl. rekeszsérv is okozhat refluxos panaszokat.

2015. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Már gyomorszájsérvem alakult ki a különféle savcsökkentőktől.

Egyébként a gyomorszáj ha valóban nem zár rendesen akkor folyamatosan a nyelőcsőbe szivárog a gyomortartalom. De a gyomorszáj is azért ernyed el, mert a szervezet már olyan gyakran próbálja takarítani a nyelőcsövet, hogy a gyomorsav felcsípi a záróizmokat.

A gyomorsav csökkentése csak a tüneteket enyhíti! De véglegesen nem oldja meg a problémát. Mert a nyelőcsőben rekedt kátrányszerű ragacs továbbra is irritálja a nyelőcsövet. Később már hányingert is előidéz. A pálinkában viszont nem az alkohol játszik szerepet, illetve az oldja a ragacsot, de csak annyit szabad inni, hogy az alkoholtartalma ne befolyásolja a reflexeket. És csak akkor, mikor a nyelőcsőben van valami.

A tiszta szeszből gyártott pálinkák nem tudom miért de nem oldják a ragacsot!

És ha már itt tartunk, elmondom azt is, hogy a ragacs az étolajból keletkezik. Napraforgó földjeinket egyre több autópálya szeli ketté. A rajta koptatott gumipor beeszi magát növényeinkbe, a hidegen sajtolt olajjal ezt is kisajtoljuk.

Ezt onnan tudom, mert láncfűrészeimbe, már negyven éve étolajat használok lánckenő olajként. Az utóbbi években megváltozott az étolaj, ha több hónapig nem használom a fűrészt, a lánc bizony úgy rá ragad a vezetőlapra, hogy szét kell szednem, mielőtt elindítanám.

Ezen okokból kerülöm az étolajos kajákat, és a sérvtől eltekintve már nincsen semmi panaszom, a refluxomra.

2015. máj. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3-nak: A herniálódott ("sérvelődött" lenne magyarul, de nincs ilyen szó, ezért marad a latinos) gyomor miatt jut vissza a gyomornedv a nyelőcsövedbe, ez okozza a refluxot. Nálad a gyomorsérv az elsődleges ok. A savcsökkentőket tüneti kezelésként adták, vagyis nem okozhatták a rekeszsérved, mivel (jó eséllyel) az maga a tüneteknek az oka.


Időrendi láncban:

1. Rekeszsérv -> 2. Refluxos panaszok -> 3. Savcsökkentők felírása a panaszok miatt.


A "kátrányszerű" ragacs jó eséllyel csak a te elmédben létezik, elképzelhető, hogy a nyelőcsőben levő gyomorsav irritálja a nyelőcsövet és ez reflexesen nyálkatermelődést okoz, és ezt a keletkező nyálkát hiszed te kátrányos ragacsnak.


Amúgy a zsíros-olajos ételek kerülése valóban enyhít a tüneteken, szóval az olajmentes étkezés magyarázhatja panaszaid javulását, de az erre felállított elméleted nem fedi a valóságot.

A napraforgós-fűrészes elméleted mögött is jó eséllyel más magyarázat áll, csak a petrolkémia szerintem mindkettőnktől elég távol van ahhoz, hogy az olajok kenési tulajdonságának módosító faktorait kitárgyaljuk...

2015. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"Időrendi láncban:

1. Rekeszsérv -> 2. Refluxos panaszok -> 3. Savcsökkentők felírása a panaszok miatt. "

A valóságban viszont: Tinédzser koromban-reflux, majd évekkel később-gyomor nyálkahártya gyulladás, majd közel huszonöt évvel később-gyomorszáj sérv

volt a diagnózis tükrözések alkalmával. De 16 évesen sem azért mentem orvoshoz, mert a gyomorsavam volt sok. Hanem azért mert alhasi görcsökkel szenvedtem. És csak azért tükröztek mert a társadalombiztosító nagyon jól fizetett érte...

2015. máj. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az hogy a gyomorszáj nem zár rendesen, nem a reflux oka, hanem következménye.

A reflux az nem betegség! Csak a sűrűen ismétlődő reflux okoz kellemetlen és zavaró tüneteket!

2015. máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!