Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet valaha gyógyulni a...

Ki lehet valaha gyógyulni a szorongásból végleg gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés
A szorongás velem született dolog. Már kicsi gyerekkoromban minden estémet, éjszakámat megkeserítette, mert olyan dolgokon agyaltam, amiket nem lehet felfogni, megérteni (pl, mi az a végtelen,mi van a halál után, mi lesz velem, ha felnövök, milyen életem lesz). Persze nem tudtam mi bajom, anyáéknak csak annyit hajtogattam, hogy rosszul vagyok. Halálosan rettegtem attól, hogy meglátok vagy hallok valami természetfelettit, szellemeket vagy földönkívülieket, stb. Ahogy nőttem, kaptam az élettől valósabb félnivalókat, mi lesz a suliban, lesz e barátom, szeretnek e a barátaim. Mindig azt hittem, hogy az életszakaszváltással és a helyváltoztatással majd megszűnik a szorongásom(mikor gimibe mentem, mikor egyetemre mentem), ami ideig-óráig működött is, de végül mindig visszajött. Most megint egy életszakaszváltás előtt állok, júniusban lediplomázok és utána Londonba költözök. Hihetetlenül boldog vagyok és nagyon várom, ennek ellenére mégis szorongok egész nap, mindenen. Hogy milyen lesz a jövőm, a munkám, már előre attól rettegek, hogy a párom meg fog csalni, akit még nem is ismerek, hogy sosem jutok előrébb, vagy hogy megbetegszem, rákos leszek, szívrohamot kapok, balesetet szenvedek és hasonlók. Rettegek minden hülyeségtől előre, aminek semmi alapja, és közben folyamatosan nyomaszt, hogy nem hozhatom vissza a múltat, hogy elment a gyerekkorom, elhagyom a családom, a barátaim, többé nem a suli a legfőbb gondom, és hogy öregszem. Az utolsó, 24. szülinapomon majdnem pánikrohamot kaptam, amiért ennyire "öreg" vagyok. Az állandó szorongásom függőségeket hoz magával, evési kényszert, édességvágyat, cigit, amik miatt elhíztam és büdös vagyok, emiatt még jobban szorongok és utálom magam, de képtelen vagyok megszabadulni tőlük. Azért nem megyek orvoshoz, mert nem akarok gyógyszereken élni. Az elmúlt időszakban sokat fejlődtem, próbálom kontrollálni a gondolataimat, érzelmeimet és jobban vagyok, mint pl. 2-3 éve. De messze nem jól... van valaki, aki hasonló gondokkal küzdött és legyőzte?
2014. ápr. 23. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyógyszer a tünetek enyhítését szolgálja, Meggyógyulni a terápiától lehet. Nézd meg a Youtube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez", és a "Lelki bajok, megoldások" című sorozatokat, és megtudhatod, hogy hogyan.
2014. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen meggyógyulhatsz gyógyszerek nélkül is, pszichoterápiával. Fordulj pszichológushoz.
2021. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!