Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen egy mandulaműtét?...

Cicumicaa kérdése:

Milyen egy mandulaműtét? Milyen a folyamata? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Azt mondta a háziorvos hogy ki kell venni.Azt mondta hogy valószínű Szolnokra megyek! Hogyan zajlik a műtét? (altatva leszek) és meddig kell bent maradni a kórházba? Amúgy 14 éves vagyok. És anyukám velem lehet a kórházban?

A (remélem nyugtató) válaszaitokat előre köszönöm.

Nagyon parázok tőle.



2015. máj. 27. 13:56
 1/7 A kérdező kommentje:
és még 2 valami:attol hogy az orvos azt mondta hogy ki kell venni van rá esély hogy a fül-orr gégész azt mondja hogy nem kell?
2015. máj. 27. 14:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha altatnak ,akkor nincs miért félned !! Közöd nem lesz az egészhez ,mire felébredsz mindenen túl vagy ! Altatàstól nem kell aggódni ! 😊
2015. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne becsüld le a hàziorvost ,gondolom el tudja dönteni mi az mikor javasolt egy mandulaműtét !
2015. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tessék ....ezt màs kérdéséből ,illetve arra kapott vàlaszàból idézem neked : ... "Az orrmandula műtétre nem emlékszem, csak 3 éves voltam, a torokmandulán viszont már 11. Bementem reggel, betették a kanült, majd adtak egy ágyat. Nemsokára bejött az orvos, levitt a műtőbe, ott a kanülön keresztül beadtak egy altatót, közben végig beszélgettek velem, viccelődtek stb. Mikor felébredtem már az ágyban voltam. Az első 1-2 órában a fejem alatt papírtörlőkkel kellett felfogni a nyálat, mert nem nyeltem, de aztán jobb lett. Nálam utána mondjuk voltak "komplikációk", szóval nagyon hányingerem volt, emiatt rákötöttek egy hányinger csillapító folyadékre, ami viszont buburékos volt (ami baromi veszélyes) és feldagadt tőle a csuklóm.. Azonnal levettek róla és kaptam borogatást, majd hánytam egyet és kész. Onnantól kakaót ittam, a szar kórházi kosztot ettem, én fagyit nem kaptam, nekem nem ajánlották. Egy napot még bent kellett lennem, majd hazamentem. Utána 2 hétig nem mehettem suliba és az első héten eléggé fájt, de fájdalomcsillapítóval ki lehetett bírni.

Összességében nem volt egy nagy cucc, 11 évesen simán kibírtam. Nem mondom, hogy kellemes, de nem rossz emlékként maradt meg bennem. Szerintem nem kell félned, mert ez ma már egy rutinműtét, látod, van ahol azonnal hazaengednek.

"

2015. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és az anyukám bent lehet (esetleg aludhat) velem a kórházban?
2015. máj. 27. 14:42
 6/7 szamo77db ***** válasza:
Nekem 32 éves koromban vették ki. Nem altattak, fel sem merült. Viszont az érzéstelenítőt nem sajnálták tőlem, úgy hogy már az injekciókból sem éreztem semmit. És utána a műtétből sem. Semmit, tényleg. Viszont a Lidocain hatásának múltával a műtéti terület nagyon fájt. De hát ez altatás esetén is nyilván így van, hogy ébredés után a műtét helye fáj. Nem is kicsit. Utóvérzés nem volt, egyszer sem kellett köpködnöm az éjjeli szekrényemre készített tálba vagy papírvattába. Műtét után 2 órával teát hoztak és innom kellett, mert 36 órán át nem kaptam enni és ki ne száradjak. Na, ez kemény volt! 2 órával műtét után nyomni le a teát. A műtét utáni napon kaptam ilyen pépes dolgokat, hogy teába áztatott babapiskóta, keksz, stb. A második naptól ugyanazt kaptam enni, amit a többiek. Étkezés előtt fájdalomcsillapítót kapott mindenki, akinek kivették a manduláját. 1 hét múlva engedtek haza, de még kb. 10 napig csak főtt szafaládét és krumplipürét tudtam enni. Aztán egyre jobb lett, egyre kevésbé fájt. Nagyon sokat kínlódtam a mandulámmal, jobb így, hogy kivették!
2015. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Látom, régebbi kérdés, de azért leírom a mostani tapasztalatomat.


Most 09.24-én el kellett menni fül-orr-gégészetre. Ott feljegyeztek, de aznap még hazamehettem. Másnap fél nyolcra kellett visszamenni. Éjfél után már nem ehettem, nem ihattam. Egy nővér hozott be nekem ruhát amibe át kellett öltözni, de előtte lezuhanyozni ilyen fertőtlenítős cuccal. Egy órával később bejött egy másik nővér aki az injekciót nem szúrta belém, hanem a számba nyomta és egy korty teával kellett lenyelnem, fúj...


Rá nem sokkal felvittek az emeletre ilyen gurulós ágyon. Ott betoltak egy szobába, ahol figyelik az embereket műtét után. Pár perc múlva vittek is a műtőbe.


Beszéltettek, miközben az altatógázos maszkot az arcom elé tartották. 3x vettem levegőt és már aludtam is.


Felébrettem a szobában ahová vittek, majd vissza vittek a kórterembe. Bejött az orvos aki műtött, de kába voltam, így nem nagyon értettem mit beszél.

Aznap csak ihattam, mindig kaptam fájdalom csillapítót a branülbe.

Másnaptól már gyógyszerben kaptam. Akkor volt olyan hogy délután sírtam a fájdalomtól.

Pénteken megnézett az orvos aki műtött hogy megnézze a sebhelyet. Hazamehettem.

Az első 6 nap volt rossz a műtét után, mivel alvás közben kiszáradt a seb, és eléggé fájt. Napi 3-4 cataflam-ot vettem be.

Én már a 4. napon ettem mindent, kivéve a nagyon fűszeres kaját.

A 7. napom reggelén már nem fájt annyira a seb, így azóta nem is vettem be fájdalomcsillapítót.

Most vagyok a 10. napon, eddig nem vérzett be, pedig nem egészen pihentem. Mindig mászkáltam.

Van hogy az innivaló, még a víz is picit égeti, de elviselhető.

Ennél már csak jobb lesz :)

Ohh és egy tanács. Akármennyire is fáj, mindig egyél, hogy a fehér lepedéket súrolja, hogy amikor annak le kell esnie akkor ne vérezzen nagyon. És sok folyadék :)

Kitartást aki előtte áll.

15L

2019. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!