Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt vakbél-problémája,...

Akinek volt vakbél-problémája, vagy jártas a témában, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Kb 2 napja fájdogál a hasam jobb oldalon. Azért írom úgy, hogy fájdogál, mert enyhe, tompa fájdalomról van szó, ami leginkább oldal irányú mozgás esetén vagy pl lépcsőzéskor erősödik.

A helyét nehéz meghatározni. Ha nyomkodom, akkor a köldököm és a csípőcsontom között, a bordáim végénél érződik. Alap helyzetben kb nem is fáj, csak tudom hogy valami nem oké, valamint több helyen érződik a fájdalom, hol a csípőcsontomnál, hol az oldalamnál a fenekem, vagy a combom irányában, vagy a derekam felé. Nem rosszabbodott, nem elviselhetetlen a fájdalom, leginkább erősebb mozgás esetén rossz.


Ha vakbél lenne, akkor ugye kibírhatatlan lenne a fájdalom? :( Aggódom kicsit.


Akinek volt már ilyen baja, vagy jártas a témában, kérem írja meg a tapasztalatait!


Köszönöm!



2015. júl. 13. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Sérvnél is hasonló tünetek vannak, hasi uh nem volt? doki mit mondott?
2015. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha valaha bármid be volt gyulladva (akár egy pattanás) akkor tudod, hogy nem egyik pillanatról a másikra rosszabbodik. Ez egy folyamat ami napokig tart, majd perforál, hashártyagyulladást kapsz és meghalsz.

Fájna elmenni orvoshoz? Ők is évekig tanulják és még így sem mindig egyértelmű. Ne akard magad otthon diagnosztizálni. Arról nem beszélve, hogy a fájdalom relatív dolog.

2015. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
még nem voltam dokinál, mert nem olyan erős a fájdalom és azt gondoltam elmúlik. Először azt hittem rosszalkodik a gyomrom, vagy meghúztam vmi izmot, mert csüt.ön voltam edzeni, bár szokatlan nagy megerőltetést nem volt.
2015. júl. 13. 14:24
 4/9 A kérdező kommentje:
El fogok menni vele a háziorvoshoz holnap mindenképp, vagy ti ezzel elrohannátok még ma az ügyeletre inkább?
2015. júl. 13. 14:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, ha nem érzed vészesnek akkor nem sürgős.
2015. júl. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Mi a helyzet? Mi volt orvosnál?
2015. júl. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Volt vakbélgyulladásom, meg is műtötték.
2015. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma már jobban vagyok, de azért elmentem orvoshoz. Amikor megvizsgált, fájt kicsit, főleg amikor a vesémet ütögette. Azt mondta, ha nem rosszabbodik, akkor nem olyan komoly. Ha mégis, akkor menjek a kórházba.
2015. júl. 14. 15:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2015. júl. 14. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!