Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bíztatnál, hogy legyen erőm...

Bíztatnál, hogy legyen erőm és kitartásom? Esetleg valami tanács, saját tapasztalat, nagyon megköszönném, csak itt várhatok egy kis bíztatást?

Figyelt kérdés

A szüleim semmibe veszenk, elvagyok könyvelve "áhh ez hülye, ennek úgyse fog menni"címmel

szeretném nekik és magamnak is bebizonyítani hogy igenis képes vagyok mindenre

most fogok diákmunkát vállalni, egy kis saját lábra állás címén, és most fogok érettségizni is

eddig nagyon nem jól tanultam, szó szerint úgy rugdostak át, most ezen is változtatni szeretnék, hogy nem vagyok olyan hülye

megfogadtam hogy rendesen, keményen fogok tanulni, emelt biológián is gondolkozok, mellette kikapcsolás terén itthoni kis lazításnka fél 1 óra könnyebb sport, megmozgatás címén

felülések stb hogy azért ne is hanyagoljam el magam, ne görnyedjek egész nap a könyv felett

önst belém erőt hogy legyen erőm végigcsinálni, akár éjszakákon is tanulni, hogy másnap sikeres dolgozatot tudjak írni

ehhez kérném a segítséged nagyon megköszönöm

esetleg egy két jó tanácsot is szívesen elfogadnék


2012. szept. 9. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Fiú/lány?
2012. szept. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, most fogok érettségizni, bár jó tanulok, eléggé parás a dolog. :D


Én a diákmunkát nem annyira támogatom, max. hétvégente. Nem tudom nálatok ez hogy működik, nálunk jövőhéttől minden tanár bekeményít, akinél érettségizünk majd. Tételnapok, tételdolgozatok, aktuális tananyag. Tehát ahhoz képest, amennyit eddig kellett tanulnunk, kb. 2x annyit kell mostantól. Ezért, ha nem muszáj, ne dolgozz állandóan, inkább alkalmi, hétvégi melókat vállalj el!


Nyilván fontos, hogy jól sikerüljön az érettségi, de pihenni is kell, máshogy nem megy. Az éjszakázást ne nagyon erőltesd, szerintem most még többet ér, ha kipihened magad. Olyat persze lehet, hogy este lefekvés előtt még átnézel valamit, és reggel felkelsz mondjuk egy órával hamarabb, hogy mégegyszer átismételd, de a napi 7 óra alvás legalább legyen meg. Különben pár hónap múlva teljesen kifáradsz és nem fogsz tudni úgy koncentrálni, tanulni, ahogyan kellene.


A mozgás jó, felfrissít, kordában tart, kell az egészséges életmódhoz.


Szerintem biztatni magadat tudnád a legjobban, elég, ha a célodra gondolsz. Biztosan van már valami terved, hogy mihez kezdenél érettségi után, hát gondolj erre, amikor elhagy az erőd. Nekem ez mindig segít, a céljaimra, az álmaimra gondolok, lazítok 10-15 percet és újult erővel folgytatom a tanulást. :)


sok sikert!

17/L

2012. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gyopárvirág válasza:
Hát, szép kis cél, az már biztos...A lényeg hogy ne egyszerre akarj mindent megtanulni. Szép lassan, részletenként tedd, mert különben semmit sem ér, hamar elfelejted. A mozgás az jó, de inkább futást kellene, mert akkor kicsit kiszellőzteted a fejed és éberebb leszel. Ha eddig nem tanultál, akkor most is biztos lesznek kísértéseid, hogy "á, ezt még nem kell megtanulnom, holnap nincs dolgozat" stb. De ilyenkor lebegjen előtted a cél, hogy meg is teszed. Ez egy nagyon jó lépés, hogy mindezt elhatároztad, de nem elég csak ez, meg is kell valósítani. A lényeg, hogy ne vállalj be egyszerre túl sok dolgot. Sok sikert kívánok neked. Remélem bírni fogod, és sikerül. De a legnagyobb tanács amit tudni akarok neked, az az eddig legelcsépeltebb mondás: Magadnak tanulj. Ne azért, merta szüleid így meg úgy gondolják. Ha neked eddig így volt jó, hogy épp csak átrugdostak, akkor nem biztos hogy most menni fog. Ne csak azért csináld, hogy változzon a véleményük. Ha te ismered magad, és elfogadod, akkor az a a legjobb. Semmiképp csak a bizonyítás kedvéért tedd ezt! Drukkolok neked! :)
2012. szept. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2012. szept. 11. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!