Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valakinek volt mandulaműtét...

Cicumicaa kérdése:

Ha valakinek volt mandulaműtétje vagy ismerösének elmesélné valaki? Nekem csütörtökön lesz szolnokon altatásban.

Figyelt kérdés
Köszönöm

2015. júl. 20. 18:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
egyedül az ébredésről tudnék mesélni, de arra szerintem nem vagy kíváncsi :D
2015. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
köszönöm! Még jöhetnek a történekek!
2015. júl. 21. 12:02
 3/31 anonim ***** válasza:
0%
gondolom,már megműtöttek...kár volt ...sajnálom remélem nem fogod érezni hiányát!!
2015. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
már miért lenne kár? milyen hiány???
2015. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
0%

milyen hiány? a mandulád nem véletlenül lett a testedbe teremtve annak feladata van,ha kiveszik akkor hajlamosabb leszel jó pár betegségre pl, (tüdőgyulladás,többet leszel náthás,az orrmandula megdagad részben az veszi át a garatmandulák szerepét,de ugyanígy a nyirokrendszer a nyirokkeringés is megváltozik ami igen fontos az immunrendszer számára.

A Tsejtek nem csak a csecsemő mirigyben termelődnek,hanem pl a mandulában is olvass utána!

Az orvosok sem tudnak mindent,sőt amit tudnak sokszor azt sem mondják,mert akkor lehet nem tudnának kaszabolni,és akkor hálapénzt sem kapnának.

Ajánlom mindenkinek,hogy ha nem muszáj ne vetesse ki!!

Megborul az immun rendszered,és nagyon sok kellemetlen következménye lehet,főleg felnőtt korban.Természetesen mindenki azt csinál a saját testével amit akar...viszont én örültem volna ha engem anno figyelmeztetnek!!

2015. júl. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

kicsit el vagy tévedve

a mandulát akkor veszik ki, amikor már nagyon nagy gubancokat okoz és az egyén egyik betegségből esik a másik betegsége

nekem mind a kettőt kivették, azóta pedig alig voltam beteg, max évente egyszer, ősszel egy enyhébb megfázás, előtte viszont kórházról kórházra jártam...

ha nem értesz valamihez, inkább ne mondj róla semmit

2015. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
Nekem december 15.-én lesz a mandulaműtétem. Május 16.-án minden ok nélkül 39,7lett a lázam...öt napig (és nem túlzok) egyedül nem bírtam kimenni pisilni mert folyamatosan az ájulás szélén álltam. Soha előtte nem volt gond a mandulámmal. Végül a hatodik nap nem bírtam tovább és nehezen de elmentem orvoshoz. Diagnózis tüszős mandulagyulladás. 1000mg-os antibiotikumot kaptam. Nagyon jó lett minden. Két hét múlva ismét ugyan ez. És rá két hétre ismét. Aztán ahogy jött úgy el is múlt a mandulagyulladás (gondoltam én). Fagyi ettem jégkrémet, semmi baj! Egyszercsak elkezdett nagyon viszketni a lábfejem és a talpam. Gondoltam gomba strandon elkaphattam. Canesten két tubus...meg csúnyább...homoktövis krém picit jobb...gennyes NYÍLT seb a lábamon mellette apró hólyagok vízzel tele éjjel nappal véresre vakartam bőgtem!! Könyörögtem szó szerint hogy valaki vágja le a lábam mert szétkaparom. Bőrgyógyász decemberre akar adni időpontot...kész...ennyi marad a láncfűrész...kedves ismerős kórházba dolgozik azt mondta valahogy bejutatt... Nehezen októberben bekerültem egy tündéri doktornőhőz. Rá néz a lábamra parazitàs bőrgyulladás. Sírtam...pici bogarak élnek a bőröm alatt...megnyugtatt...semmi komoly ennek a másik neve: Mandulás bőrgyulladás. Tehát a mandulám már nem okoz lázat napokig ép csak és sajnos az én esetemben szó szerint elkezdte rohasztani a testem. Kaptam gyógyszert és krémet segít egy seb elmúlik kettő kijön. És most november végére eljutottam oda hogy nem megy tovább. Fül orr gége...dokinő kerek perec közli: azonnal műtét. Beteg (én): túlélem? Dokinő:" van rá némi esély, de nem kertelek ha túléli kegyetlen sz@r napjai lesznek műtét után kb két hétig. :-D és körülbelül még fél év még a szétkapart és félig szét rohadt lábad helyre jön." De helyre jön! Ehhez viszont műteni kell. Nő vagyok, nyáron papucs szandi magassarkú, és ha nem műtenek meg akkor marad a csizma télre is. Már nem féltem egy iszony nagy szakember, és még humora is van. Tehát vannak olyan esetek amikor igenis kell az a nyamvadt műtét!
2015. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, remélem helyrejössz mielőbb! Ebből is látszik, hogy a gócos mandula nem játék... Engem december 8-án műtenek altatásban, próbálok nem félni, eddig nem sok sikerrel :D Antibiotikumból a felnőtt adag kétszeresét kaptam legutóbb 10 napig, kiirtani nem sikerült a bacit, de "legalább" rezisztenssé vált :/ Hajhullás miatt jártam az orvosokat kb. egy évig, mire kiderült (fele hajam odavan, csodálatosan nézek ki). Emellett a fejbőröm is gyulladt, korpás, a kézfejemen/karomon ekcéma jött ki, rettenetesen viszket és fáj, amikor felreped a bőr. Az ízületeim olyanok, mint egy idős néninek kb :( Az általános közérzetemről meg inkább nem is beszélnék. Mint említettem, eléggé félek a műtéttől, az altatástól (de ébren abszolút nem bírnám magamat ismerve) és utána a fájdalomtól, de inkább ez, mint hogy megkopaszodjak stb.
2015. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:

Nekem is nagyon hullik a hajam :-/ reggel mikor fésülködtem azt ötlöttem ki, hogy a mostani fésümet elrakom kb fél éve vettem, és a műtét után vagyis előtt veszek egy újat és fél év múlva összehasonlítom a kettőt mennyi haj volt akkor és mennyi lesz az útban :-D

Hidd el én is nagyon félek. Nekem most is gyulladásban van a torkom mert fáj, meg trüsszögöm össze vissza. kértem rá antibiotikumot de azt mondta a fül orr gégész hogy műtét előtt nem igen kéne tehát nem írt fel. Most teázom. De sajnos az időjárás is elég rossz meg a rengeteg náthás ember bent a munkahelyemen is...félek hogy lefertőznek, és ha én most nem csináltatom meg akkor félek, hogy sosem fogom. Gondoltam arra, hogy veszek maszkot olyan orvosit hiszen az is fog fel bacikat. Ez jó ötlet szerinted/szerintetek?

2015. nov. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
Utolsó/utolsó előtti voltam :-)
2015. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!