Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valakinek volt mandulaműtét...

Cicumicaa kérdése:

Ha valakinek volt mandulaműtétje vagy ismerösének elmesélné valaki? Nekem csütörtökön lesz szolnokon altatásban.

Figyelt kérdés
Köszönöm

2015. júl. 20. 18:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
uhh, mármint nem most nyár végén durrant be, hanem tavaly :) szóval több mint egy éve
2015. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
Na kedden túl estem rajta. Nagyon féltem, 26 éves létemre sírtam, hogy engedjenek haza, mert én meggondolatam magam. Ráadásul a szobatársam is egy rohadt kedves nő volt, aki közölte velem, hogy nem kell izgulnom ha a sorsomba az van beleírva hogy meg kell halnom a műtétnél akkor úgy is megfogok. Na mondom ennyi. Hétfőn este kértem nyugtatót mert egyszerűen nem tudtam elaludni. Kedden felkeltem vérnyomást mértek, azután fél 9kor megkaptam a bátorítót. Tulajdonképpen nekem annyit segített, hogy esküszöm nem tudtam gondolkodni. Beszélni beszéltem, mert mondtam a műtősfiúknak, hogy én bizony betudok sétálni a műtőbe engem nem kell ágyon bevinni, de arra emlékszem, hogy a lábaim azok eléggé instabilak voltak. Aztán beértünk a műtőbe ott előjött valahonnan olyan dolgok hogy dolgoznom kell menni, ott valamit beszélgettem az altatóorvossal, aztán felébredtem a szobámban. Tudom, hogy nagyon szomjas voltam, és pokolian fájt. Akkor kaptam vénásan fájdalomcsillapítót,meg a nyakamra jégzselét aztán ismét elaludtam. Mikor felkeltem akkor már ihattam, de esküszöm nem tudtam, hogy hogy nyeljek. De segítettek hogy csak picit...jajjj mocskosul fájt de mégis a világ legjobb érzése volt. Most tartok a 4.napnál,tegnap hazaengedtek,elvagyok. Reggel az pokol volt esküszöm ilyen fájdalmat még nem éreztem, de ittam teát, aztán cataflam v-t picit vissza aludtam, és most semmi fájdalom. Napi 2-3cataflannal nekem nem kell több. Tudom, hogy a legrosszabb még hátra van, de valahogy túl leszek rajta. :-)
2015. dec. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
egyél fagyit, az segít :)
2015. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
Nem esik jól a fagyi. :-/ krémtúrót és csoki pudingot eszek, meg pici csipet kenyeret natur sajtkrémmel és Zala felvágottal. Megpróbálkoztam a gofrival de nagyon nem volt jó. Holnap pedig tört krumpli és sült csirkecombbal fogok próbálkozni. ;-)
2015. dec. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
a fagyi a hideg miatt jó, nyugtatja a gyulladt területet
2015. dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
Ennyit az elképzelt tört krumpliról és csirkecombról. :'( ma csak egy bögre jégkrémet és egy fél doboz krémtúrót sikerült ennem...itt tartok most.
2015. dec. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Én (8. válaszoló) most vagyok 12. napos, a bal oldalon még mindig belenyilall, ilyen közepes erősségű égő-maró fájdalomként tudnám leírni, amikor rákezdi... Nekem az 5. nap volt a legrosszabb, onnan már csak felfelé vezet az út, szépen fokozatosan (vagy ha szerencsés vagy, akkor gyorsabban). Most kezdenék enni normálisabb kajákat, a fehér lepedék nagy része már eltűnt, csak a már említett bal oldalon van még egy összefüggő folt és gondolom emiatt fáj... Nagyon jó lenne, ha már abbafejezné végre, mert egyébként nagyon jó az étvágyam :/ Naponta max. 3-szor beszedek egy fél szem Cataflam V-t és elvagyok. Főleg késő délután, este, éjszaka kell. Fontos, hogy igyunk-együnk akkor is, ha fáj, mert ez gyorsítja a gyógyulást. Nem szabad legyengülni

Amúgy 9-10. napon volt hőemelkedésem, fogalmam sincs mitől. Bár gyanítom, hogy túl hamar túl sokat voltam kint, meg keveset is ittam sajnos.

2015. dec. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Még valami... Ami nekem bevált a fájdalomra: jégakku a nyakra téve, jégkocka szopogatás, nagyon hideg víz ivás
2015. dec. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
Hát ha úgy számoljuk akkor ez nekem most az 5.napom mert kedd reggel műtöttek, vmi ilyesmit mondtak bent hogy mivel reggel műtöttek az délutánra egy naposnak számít. Mindegy. Ez ma kegyetlen...:'( nagyon fáj a nyelvem, a jobb oldalon minden (fogak, fül, állkapocs...). Hat óra körül sikerült ennem, teából most tartok 4!!!! Liternél. (ami nálam hihetetlen mert kb fél-egy litert iszom egészséges táplálkozás állapotban). Ráadásul a felső ajkam is tiszta seb...DE, ELMÚLT A VISZKETÉS A LÁBAMON!! (bár ez most kevésbé vigasztal)
2015. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, nálam is ugyanígy volt :) Az nagyon jó, ha ennyi folyadékot iszol. Nekem a kezemről tűnt el az ekcéma. Remélem a hajhullás is megszűnik, mert már nem tudok hova menni vele, elvileg az összes gondomat kikezelték.

No lényeg, hogy kitartás, hamarosan jobb lesz! 10. naptól rohamosan.

2015. dec. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!